Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 13:13

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:203 71 43 41 14 13 10 11
- voturi pentru (DA):148 71 43 2 - 13 10 9
- voturi împotrivă (NU):55 - - 39 14 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Mihai-Alexandru USR NU
14. Badiu Georgel AUR NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR NU
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR NU
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chira Claudiu-Martin - DA
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciornei Radu Tudor USR NU
44. Ciubuc Ciprian - DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru - NU
47. Cozma Adrian-Felician PNL DA
48. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
49. Cristian Brian USR NU
50. Crîstici Ognean Minoritati DA
51. Crușoveanu Marian PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Damian Romulus-Marius PSD DA
55. Dămureanu Ringo AUR NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Drancă Andrei-Iulian USR NU
58. Drulă Cătălin USR NU
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitru Florian-Emil PNL DA
61. Enachi Raisa AUR NU
62. Farago Petru UDMR DA
63. Fălcoi Nicu USR NU
64. Feodor Silviu Minoritati DA
65. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
66. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
67. Florea Daniel PSD DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Flucuș Dumitru AUR NU
70. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
71. Gál Károly UDMR DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheba Daniel-Sorin USR NU
75. Giugea Nicolae - DA
76. Giurgiu Adrian USR NU
77. Gliga Dumitrița PSD DA
78. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
79. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - DA
81. Gudu Michael PNL DA
82. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
83. Havârneanu Filip USR NU
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțu Alexandra PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ichim Cristian-Paul USR NU
88. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
89. Ilie Victor USR NU
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR NU
92. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
93. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
94. Kelemen Attila UDMR DA
95. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
98. Lazăr Ion-Marian USR NU
99. Lazăr Teodor USR NU
100. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
101. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
102. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
103. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Mang Ioan PSD DA
107. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
108. Mărculescu Dumitru PNL DA
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Miftode Marius-Andrei USR NU
112. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Miklós Zoltán UDMR DA
115. Mina Marian PSD DA
116. Mircea Florin PSD DA
117. Miruță Radu-Dinel USR NU
118. Moisin Radu-Marin PNL DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Molnar Ervin PNL DA
121. Molnar Radu-Iulian USR NU
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Murariu Oana USR NU
124. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
127. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
128. Neagu Denisa-Elena USR NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nechita Aurel PSD DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Orban Ludovic - DA
133. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Özmen Oana-Marciana PNL DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pavelescu Nicolae PSD DA
138. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Piper-Savu Florin PSD DA
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
142. Plăiașu Gabriel - DA
143. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
144. Pop Rareș Tudor USR NU
145. Popa Alexandru PNL DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Dan-Cristian PSD DA
148. Popica Eduard-Andrei PSD DA
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Prunean Alin-Costel USR NU
152. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
153. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
154. Rizea Cristina Camelia - DA
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
156. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
157. Salan Viorel PSD DA
158. Sandu Viorica PSD DA
159. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
160. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Stancu Ionel Minoritati DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Vetuța PNL DA
166. Stoian Maria PNL DA
167. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
168. Stoica Elena PSD DA
169. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șandru Cosmin PNL DA
173. Șerban Gianina AUR NU
174. Șișcu George PNL DA
175. Șoldan Gheorghe PSD DA
176. Tanasă Dan AUR NU
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Tătaru Nelu PNL DA
179. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
180. Terente Eugen USR NU
181. Thellmann Christine PNL DA
182. Tobă Francisc - NU
183. Toda Daniel-Liviu USR NU
184. Todosiu Beniamin USR NU
185. Toma Ilie PSD DA
186. Toma Vasilică PSD DA
187. Trăilă Cristina PNL DA
188. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PSD DA
191. Țachianu Marian PSD DA
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
193. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
194. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
195. Varga Glad-Aurel PNL DA
196. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
197. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
198. Vîlceanu Dan PNL DA
199. Volosatîi Boris AUR NU
200. Vulpescu Ioan PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zakarias Zoltán UDMR DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro