Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 342/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.98/2016 privind achizițiile publice, Legii nr.99/2016 privind achizițiile sectoriale, Legii nr. 100/2016 privind concesiunile de lucrări și concesiunile de servicii, precum și a Legii nr.101/2016 privind remediile și căile de atac în materie de atribuire a contractelor de achiziție publică, a contractelor sectoriale și a contractelor de concesiune de lucrări și concesiune de servicii, precum și pentru organizarea și funcționrea Consiliului Național de Soluționare a Contestațiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:200 71 39 40 13 13 9 15
- voturi pentru (DA):161 70 39 11 9 13 9 10
- voturi împotrivă (NU):33 - - 29 1 - - 3
- abțineri:5 - - - 3 - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR NU
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Băltărețu Viorel USR NU
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
22. Bîrcă Constantin PSD DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Bota Călin-Ioan PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Oana-Gianina PSD DA
30. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
31. Buzoianu Diana-Anda USR NU
32. Cambera Oana-Alexandra USR NU
33. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
35. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
36. Chira Claudiu-Martin - NU
37. Chirilă Virgil Alin PSD DA
38. Ciofu Cătălina PNL DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciubuc Ciprian - DA
41. Coarnă Dumitru - DA
42. Cozma Adrian-Felician PNL DA
43. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
44. Cristian Brian USR NU
45. Crîstici Ognean Minoritati DA
46. Crușoveanu Marian PNL DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Damian Romulus-Marius PSD DA
50. Dămureanu Ringo AUR Abținere
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Drancă Andrei-Iulian USR DA
53. Drulă Cătălin USR NU
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Enachi Raisa AUR DA
56. Fălcoi Nicu USR DA
57. Feodor Silviu Minoritati DA
58. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
59. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
60. Florea Daniel PSD DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Flucuș Dumitru AUR DA
63. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
64. Gál Károly UDMR DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Anamaria - DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheba Daniel-Sorin USR NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghiu Bogdan PNL DA
71. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
72. Giugea Nicolae - Abținere
73. Giurgiu Adrian USR NU
74. Gliga Dumitrița PSD DA
75. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
76. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
77. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel - DA
79. Gudu Michael PNL DA
80. Hajdu Gábor UDMR DA
81. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
82. Havârneanu Filip USR NU
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțu Alexandra PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ichim Cristian-Paul USR NU
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
88. Ilie Victor USR NU
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
91. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
92. Kelemen Attila UDMR DA
93. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
94. Könczei Csaba UDMR DA
95. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
96. Lasca Mihai Ioan - DA
97. Lazăr Ion-Marian USR NU
98. Lazăr Teodor USR DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
102. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
103. Lupu Andrei-Răzvan - DA
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Mang Ioan PSD DA
107. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
108. Mărculescu Dumitru PNL DA
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Miftode Marius-Andrei USR DA
111. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Miklós Zoltán UDMR DA
114. Mina Marian PSD DA
115. Mircea Florin PSD DA
116. Miruță Radu-Dinel USR DA
117. Molnar Ervin PNL DA
118. Molnar Radu-Iulian USR NU
119. Morar Olivia-Diana PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Munteanu Remus PSD DA
122. Murariu Oana USR NU
123. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
127. Neagu Denisa-Elena USR NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nechita Aurel PSD -
130. Niță Nicu PSD DA
131. Orban Ludovic - NU
132. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Panait Radu USR NU
136. Pavelescu Nicolae PSD DA
137. Pecingină Gheorghe PNL DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Piper-Savu Florin PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
141. Plăiașu Gabriel - Abținere
142. Pop Rareș Tudor USR DA
143. Popa Alexandru PNL DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Dan-Cristian PSD DA
146. Popica Eduard-Andrei PSD DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR NU
148. Prunean Alin-Costel USR NU
149. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
150. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
151. Rizea Cristina Camelia - DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
153. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
154. Salan Viorel PSD DA
155. Sandu Viorica PSD DA
156. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
157. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
158. Scripnic Lilian AUR DA
159. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Solomon Adrian PSD DA
162. Stancu Ionel Minoritati DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Vetuța PNL DA
165. Stoian Maria PNL DA
166. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
167. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
168. Stoica Elena PSD DA
169. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șandru Cosmin PNL DA
173. Șerban Gianina AUR DA
174. Șișcu George PNL DA
175. Șoldan Gheorghe PSD DA
176. Tanasă Dan AUR DA
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Tătaru Nelu PNL DA
179. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
180. Terente Eugen USR NU
181. Thellmann Christine PNL DA
182. Tobă Francisc - DA
183. Toda Daniel-Liviu USR NU
184. Todosiu Beniamin USR NU
185. Toma Ilie PSD DA
186. Toma Vasilică PSD DA
187. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
190. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
192. Varga Glad-Aurel PNL DA
193. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
194. Vîlceanu Dan PNL DA
195. Volosatîi Boris AUR Abținere
196. Vulpescu Ioan PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zakarias Zoltán UDMR DA
199. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro