Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:19 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:19

Subiect vot: Vot final - PL-x 221/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 221/2022 pentru reglementarea unor măsuri privind cadrul general aplicabil constituirii și funcționării băncilor de dezvoltare din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:277 95 72 44 19 16 13 18
- voturi pentru (DA):220 95 72 1 19 16 13 4
- voturi împotrivă (NU):4 - - 3 - - - 1
- abțineri:52 - - 40 - - - 12
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR Abținere
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR Abținere
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - Abținere
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
62. Ciubuc Ciprian - Abținere
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR Abținere
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel - Abținere
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR Abținere
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drulă Cătălin USR Abținere
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR Abținere
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Anamaria - DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giurgiu Adrian USR Abținere
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - NU
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
115. Havârneanu Filip USR Abținere
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR Abținere
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - DA
138. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
139. Lazăr Teodor USR Abținere
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan - -
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Mang Ioan PSD DA
149. Manta Claudiu PSD DA
150. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
162. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
163. Moisin Radu-Marin PNL DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Molnar Ervin PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
167. Morar Olivia-Diana PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR Abținere
171. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - Abținere
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR Abținere
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Pecingină Gheorghe PNL DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel - Abținere
195. Polak Tudor PNL DA
196. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
197. Pop Rareș Tudor USR Abținere
198. Popa Alexandru PNL DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR NU
208. Prunean Alin-Costel USR Abținere
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
211. Rizea Cristina Camelia - Abținere
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan USR Abținere
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simion George-Nicolae AUR DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Elena PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șandru Cosmin PNL DA
240. Șerban Gianina AUR DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
244. Șoldan Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tanasă Dan AUR DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Tătaru Nelu PNL DA
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR Abținere
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Tobă Francisc - DA
254. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
255. Todosiu Beniamin USR Abținere
256. Toma Ilie PSD DA
257. Toma Vasilică PSD DA
258. Trăilă Cristina PNL DA
259. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
262. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PSD DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
271. Vîlceanu Dan PNL DA
272. Volosatîi Boris AUR DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zakarias Zoltán UDMR DA
276. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro