Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:23 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:23

Subiect vot: Vot final - PL-x 606/2020/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 606/2020 pentru modificarea Legii nr.78/2018 privind exonerarea personalului plătit din fonduri publice de la plata unor sume reprezentând venituri de natură salarială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 95 70 46 19 15 14 19
- voturi pentru (DA):200 95 70 - - 15 14 6
- voturi împotrivă (NU):8 - - 2 - - - 6
- abțineri:69 - - 44 19 - - 6
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR Abținere
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR Abținere
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
56. Chira Claudiu-Martin - Abținere
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
61. Ciubuc Ciprian - Abținere
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR Abținere
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel - Abținere
75. Dămureanu Ringo AUR Abținere
76. Dehelean Silviu USR Abținere
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drulă Cătălin USR Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR Abținere
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR Abținere
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR Abținere
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria - DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giurgiu Adrian USR Abținere
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel - NU
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
114. Havârneanu Filip USR Abținere
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR Abținere
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - DA
138. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
139. Lazăr Teodor USR Abținere
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan - -
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Mang Ioan PSD DA
149. Manta Claudiu PSD DA
150. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
162. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
163. Moisin Radu-Marin PNL DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Molnar Ervin PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
167. Morar Olivia-Diana PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR Abținere
171. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - NU
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR Abținere
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Plăiașu Gabriel - NU
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
195. Pop Rareș Tudor USR Abținere
196. Popa Alexandru PNL DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
206. Prunean Alin-Costel USR Abținere
207. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia - Abținere
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sandu Viorica PSD DA
216. Sas Lóránt-Zoltan USR Abținere
217. Scripnic Lilian AUR Abținere
218. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simion George-Nicolae AUR Abținere
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
232. Stoica Elena PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șandru Cosmin PNL DA
238. Șerban Gianina AUR Abținere
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
242. Șoldan Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Șovăială Constantin - NU
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tanasă Dan AUR Abținere
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR Abținere
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Tobă Francisc - DA
254. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
255. Todosiu Beniamin USR Abținere
256. Toma Ilie PSD DA
257. Toma Vasilică PSD DA
258. Trăilă Cristina PNL DA
259. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
262. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PSD DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
269. Varga Glad-Aurel PNL DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR Abținere
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro