Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:33 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:33

Subiect vot: Vot final - PL-x 193/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 193/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.27/2022 privind măsurile aplicabile clienților finali din piața de energie electrică și gaze naturale în perioada 1 aprilie 2022-31 martie 2023, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul energiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 95 72 45 19 16 13 20
- voturi pentru (DA):223 95 71 7 19 16 13 2
- voturi împotrivă (NU):50 - 1 37 - - - 12
- abțineri:7 - - 1 - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR NU
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR NU
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR NU
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chira Claudiu-Martin - NU
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR NU
64. Ciubuc Ciprian - DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru - NU
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR NU
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel - Abținere
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR NU
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR NU
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru AUR DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Anamaria - NU
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR NU
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
109. Giugea Nicolae - Abținere
110. Giurgiu Adrian USR NU
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel - DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
119. Havârneanu Filip USR NU
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul USR NU
128. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
129. Ilie Victor USR NU
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR NU
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Attila UDMR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - NU
142. Lazăr Ion-Marian USR NU
143. Lazăr Teodor USR NU
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Mang Ioan PSD DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Miftode Marius-Andrei USR NU
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Mircea Florin PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel USR NU
166. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR NU
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
172. Munteanu Remus PSD DA
173. Murariu Oana USR NU
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena USR NU
181. Neață Eugen PSD DA
182. Nechita Aurel PSD DA
183. Niță Nicu PSD DA
184. Orban Ludovic - NU
185. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Panait Radu USR NU
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Pecingină Gheorghe PNL DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - NU
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
199. Pop Rareș Tudor USR NU
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR NU
209. Prunean Alin-Costel USR DA
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia - NU
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rujan Dumitru PNL DA
217. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion George-Nicolae AUR DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stancu Paul PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Vetuța PNL DA
232. Stângă George-Cătălin PNL DA
233. Stoian Maria PNL NU
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
236. Stoica Elena PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șandru Cosmin PNL DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoldan Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Șovăială Constantin - NU
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tanasă Dan AUR DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tătaru Nelu PNL DA
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR NU
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Tobă Francisc - NU
257. Toda Daniel-Liviu USR DA
258. Todosiu Beniamin USR NU
259. Toma Ilie PSD DA
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
264. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
269. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Volosatîi Boris AUR DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zakarias Zoltán UDMR DA
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro