Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:57 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:57

Subiect vot: Vot final - PL-x 288/2016 - Vot final respingere
Respingere PL 288/2016 pentru modificarea art.101 din Legea nr.115/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:277 94 71 43 19 17 14 19
- voturi pentru (DA):195 93 71 - - 16 14 1
- voturi împotrivă (NU):80 - - 43 19 1 - 17
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR NU
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR NU
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR NU
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR NU
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru - NU
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR NU
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR NU
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chira Claudiu-Martin - NU
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR NU
63. Ciubuc Ciprian - NU
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - NU
66. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR NU
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR NU
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dămureanu Ringo AUR NU
76. Dehelean Silviu USR NU
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR NU
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR NU
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR NU
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria - NU
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR NU
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD -
107. Giugea Nicolae - Abținere
108. Giurgiu Adrian USR NU
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel - DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
116. Havârneanu Filip USR NU
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR NU
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR NU
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
133. Kelemen Attila UDMR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - NU
141. Lazăr Ion-Marian USR NU
142. Lazăr Teodor USR NU
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan - NU
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Miftode Marius-Andrei USR NU
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR NU
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR NU
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
172. Munteanu Remus PSD DA
173. Murariu Oana USR NU
174. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Năcuță Sorin PNL DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
180. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
181. Neagu Denisa-Elena USR NU
182. Neață Eugen PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Niță Nicu PSD DA
185. Orban Ludovic - NU
186. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Panait Radu USR NU
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Pecingină Gheorghe PNL DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Plăiașu Gabriel - NU
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
199. Pop Rareș Tudor USR NU
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR NU
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - NU
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
219. Scripnic Lilian AUR NU
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simion George-Nicolae AUR NU
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Vetuța PNL DA
229. Stângă George-Cătălin PNL DA
230. Stoian Maria PNL DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
233. Stoica Elena PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șandru Cosmin PNL DA
239. Șerban Gianina AUR NU
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Șovăială Constantin - NU
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tanasă Dan AUR NU
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR NU
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Tobă Francisc - NU
254. Toda Daniel-Liviu USR NU
255. Todosiu Beniamin USR NU
256. Toma Ilie PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Țachianu Marian PSD DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
271. Vîlceanu Dan PNL DA
272. Volosatîi Boris AUR NU
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zakarias Zoltán UDMR DA
276. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro