Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 15:56 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 15:56

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Amendament admis - 5
PL 22/2022 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr. 18/1991 și a altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:154 57 34 34 - 9 10 10
- voturi pentru (DA):23 5 7 - - 3 2 6
- voturi împotrivă (NU):92 51 27 - - 6 8 -
- abțineri:38 1 - 34 - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albotă Emil-Florin PSD NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PNL NU
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
15. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Băltărețu Viorel USR Abținere
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Bîrcă Constantin PSD NU
21. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
22. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Oana-Gianina PSD NU
26. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică PNL NU
29. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
30. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
31. Chira Claudiu-Martin - Abținere
32. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
33. Cîtea Vasile PSD Abținere
34. Coarnă Dumitru - DA
35. Cristian Brian USR Abținere
36. Crîstici Ognean Minoritati NU
37. Crușoveanu Marian PNL NU
38. Csép Éva-Andrea UDMR NU
39. Damian Romulus-Marius PSD NU
40. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
41. Drulă Cătălin USR Abținere
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Fădor Angelica PNL DA
45. Fechet Mircea PNL NU
46. Feodor Silviu Minoritati DA
47. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
48. Florea Oana-Consuela PSD NU
49. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
50. Gál Károly UDMR NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Gavrilă Anamaria - DA
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
54. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
55. Gheorghiu Bogdan PNL NU
56. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
57. Giurgiu Adrian USR Abținere
58. Gliga Dumitrița PSD NU
59. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
60. Grosaru Andi-Gabriel - -
61. Gudu Michael PNL NU
62. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
63. Havârneanu Filip USR Abținere
64. Hărătău Elena PNL NU
65. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
66. Horga Maria-Gabriela PNL NU
67. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
68. Iancu Marius-Ionel PSD NU
69. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
70. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
71. Ilie Victor USR Abținere
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
73. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
74. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
75. Kelemen Attila UDMR NU
76. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
77. Könczei Csaba UDMR NU
78. Lasca Mihai Ioan - DA
79. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
80. Lazăr Teodor USR Abținere
81. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
82. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
83. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
84. Macovei Silviu Nicu PSD NU
85. Mang Ioan PSD NU
86. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
87. Mărculescu Dumitru PNL NU
88. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
89. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
90. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
91. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
93. Miklós Zoltán UDMR DA
94. Mina Marian PSD NU
95. Mircea Florin PSD NU
96. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
97. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
98. Molnar Ervin PNL NU
99. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
101. Nassar Rodica PSD NU
102. Năcuță Sorin PNL NU
103. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
104. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
105. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
106. Neață Eugen PSD NU
107. Nechita Aurel PSD NU
108. Niță Nicu PSD NU
109. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
110. Özmen Oana-Marciana PNL NU
111. Pambuccian Varujan Minoritati NU
112. Pavelescu Nicolae PSD NU
113. Piper-Savu Florin PSD NU
114. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
116. Popescu Dan-Cristian PSD NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
118. Prunean Alin-Costel - Abținere
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
120. Roșca Mircea PNL NU
121. Rujan Dumitru PNL NU
122. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Stancu Ionel Minoritati NU
125. Stancu Paul PSD NU
126. Stângă George-Cătălin PNL DA
127. Stoian Maria PNL DA
128. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
129. Stoica Diana USR Abținere
130. Stoica Elena PSD NU
131. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Szabó Ödön UDMR NU
134. Șimon Gheorghe PSD DA
135. Șișcu George PNL NU
136. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
137. Șoldan Gheorghe PSD NU
138. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
139. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
140. Tătaru Nelu PNL NU
141. Terente Eugen USR Abținere
142. Tobă Francisc - DA
143. Todosiu Beniamin USR Abținere
144. Toma Ilie PSD NU
145. Toma Vasilică PSD NU
146. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
147. Turcan Raluca PNL DA
148. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
149. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
150. Varga Glad-Aurel PNL NU
151. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
152. Zakarias Zoltán UDMR NU
153. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
154. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro