Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 17:03 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 17:03

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 301/2022 privind unele măsuri pentru reducerea riscului seismic al clădirilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:186 70 38 35 1 17 11 14
- voturi pentru (DA):153 70 38 4 1 17 11 12
- voturi împotrivă (NU):32 - - 31 - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barbu Costel PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR NU
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR NU
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chira Claudiu-Martin - DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru - DA
47. Constantin Daniel PNL DA
48. Cristian Brian USR NU
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Drancă Andrei-Iulian USR NU
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Farago Petru UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Feodor Silviu Minoritati DA
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Daniel PSD DA
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
65. Gál Károly UDMR DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilă Anamaria - DA
68. Gheba Daniel-Sorin USR NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghiu Bogdan PNL DA
71. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
72. Giugea Nicolae - Abținere
73. Giurgiu Adrian USR NU
74. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
75. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
76. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
77. Grosaru Andi-Gabriel - DA
78. Hajdu Gábor UDMR DA
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
80. Havârneanu Filip USR NU
81. Hărătău Elena PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Horga Maria-Gabriela PNL DA
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțu Alexandra PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ichim Cristian-Paul USR NU
89. Ilie Victor USR DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
94. Kelemen Attila UDMR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kiss János PNL DA
97. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
98. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
99. Könczei Csaba UDMR DA
100. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
101. Lazăr Ion-Marian USR NU
102. Lazăr Teodor USR NU
103. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
104. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
105. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
106. Lupu Andrei-Răzvan - DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Mang Ioan PSD DA
110. Manta Claudiu PSD DA
111. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
112. Mărculescu Dumitru PNL DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Miftode Marius-Andrei USR NU
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Miklós Zoltán UDMR DA
119. Mina Marian PSD DA
120. Miruță Radu-Dinel USR NU
121. Moisin Radu-Marin PNL DA
122. Molnar Radu-Iulian USR NU
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
124. Munteanu Remus PSD DA
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Năcuță Sorin PNL DA
127. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
128. Neagu Denisa-Elena USR NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nechita Aurel PSD DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Orban Ludovic - DA
133. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
134. Özmen Oana-Marciana PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Panait Radu USR NU
137. Pavelescu Nicolae PSD DA
138. Pecingină Gheorghe PNL DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Piper-Savu Florin PSD DA
141. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
142. Pop Rareș Tudor USR DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Dan-Cristian PSD DA
145. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
146. Prună Cristina-Mădălina USR NU
147. Prunean Alin-Costel - NU
148. Rizea Cristina Camelia - DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
151. Sandu Viorica PSD DA
152. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Solomon Adrian PSD DA
156. Stancu Ionel Minoritati DA
157. Stancu Paul PSD DA
158. Stativă Irinel Ioan PSD DA
159. Stângă George-Cătălin PNL DA
160. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
161. Stoica Elena PSD DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
163. Szabó Ödön UDMR DA
164. Șandru Cosmin PNL DA
165. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
166. Șoldan Gheorghe PSD DA
167. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
168. Tătaru Nelu PNL DA
169. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
170. Terente Eugen USR NU
171. Thellmann Christine PNL DA
172. Tobă Francisc - DA
173. Toda Daniel-Liviu USR NU
174. Toma Ilie PSD DA
175. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
176. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
177. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
178. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
179. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
180. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
181. Vîlceanu Dan PNL DA
182. Vulpescu Ioan PSD DA
183. Weber Mihai PSD DA
184. Zakarias Zoltán UDMR DA
185. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro