Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:19

Subiect vot: Proiectul de Hotărare pentru modificarea anexei la Hotărarea Parlamentului Romaniei nr.9/2021 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Parlamentului Romaniei la Adunarea Parlamentară a Francofoniei - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:259 70 48 23 17 12 8 15 22 16 20 4 3 1
- voturi pentru (DA):248 70 48 23 17 12 8 6 22 15 20 4 3 -
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 4 - - - - - 1
- abțineri:5 - - - - - - 5 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
14. Badiu Georgel deputat AUR DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
18. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
19. Bende Sándor deputat UDMR DA
20. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
21. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
22. Bica Dănuț senator PNL DA
23. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
25. Bob Virgil Marius senator USR DA
26. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
27. Bodea Marius senator USR DA
28. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
29. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
31. Brătescu Liviu senator PNL DA
32. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
33. Buican Cristian deputat PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
36. Burciu Cristina deputat PNL DA
37. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
39. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
40. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
43. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
44. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
45. Chelaru Mircia deputat AUR DA
46. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
48. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
49. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
50. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
51. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
52. Cîtea Vasile deputat PSD DA
53. Coarnă Dumitru deputat - NU
54. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
55. Crețu Gabriela senator PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
57. Cristian Brian deputat USR DA
58. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
59. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
60. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
61. Cupșa Ioan deputat PNL DA
62. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
63. Dancă Ionel deputat - Abținere
64. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
65. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
66. Deneș Ioan senator PSD DA
67. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
68. Dogariu Eugen senator PSD DA
69. Dragu Anca Dana senator USR DA
70. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
71. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
72. Enachi Raisa deputat AUR DA
73. Farago Petru deputat UDMR DA
74. Fălcoi Nicu deputat USR DA
75. Fechet Mircea deputat PNL DA
76. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
77. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
78. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
79. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
80. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
81. Floroiu Ionel deputat PSD DA
82. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
83. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
84. Gál Károly deputat UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
87. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
90. Ghica Cristian senator USR DA
91. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
93. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
95. Guran Virgil senator PNL DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
97. Hatos Adrian senator PNL DA
98. Hărătău Elena deputat PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
101. Huțu Alexandra deputat PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
103. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
104. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
109. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
110. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
111. Ivan Dan senator USR DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
113. Kelemen Attila deputat UDMR DA
114. Kiss János deputat PNL DA
115. Könczei Csaba deputat UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
117. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
118. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
119. Lazăr Teodor deputat USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
121. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
122. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
123. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
125. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
126. Mang Ioan deputat PSD DA
127. Manta Claudiu deputat PSD DA
128. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
129. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
130. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
131. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
132. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
135. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
137. Mina Marian deputat PSD DA
138. Mirea Siminica senator PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
140. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
141. Mocioalcă Ion senator PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
143. Molnar Ervin deputat PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
146. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
147. Munteanu Remus deputat PSD DA
148. Murariu Oana deputat USR DA
149. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
150. Mutu Gabriel senator PSD DA
151. Nassar Rodica deputat PSD DA
152. Năcuță Sorin deputat PNL DA
153. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
154. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
155. Neață Eugen deputat PSD DA
156. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
157. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
158. Niță Nicu deputat PSD DA
159. Oprinoiu Aurel senator USR DA
160. Orban Ludovic deputat - Abținere
161. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
162. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
163. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
164. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
165. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
166. Pălărie Ștefan senator USR DA
167. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
170. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
171. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
172. Plăiașu Gabriel deputat - Abținere
173. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
174. Popa Maricel senator PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
176. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
177. Popescu Pavel deputat PNL DA
178. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
179. Postică Andrei senator USR DA
180. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
181. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
182. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
183. Presură Alexandra deputat PSD DA
184. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
185. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
186. Prunean Alin-Costel deputat - DA
187. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
188. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
189. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
191. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
192. Roșca Mircea deputat PNL DA
193. Rotaru Ion senator PSD DA
194. Rujan Dumitru deputat PNL DA
195. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
196. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
197. Salan Viorel deputat PSD DA
198. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
199. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
200. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
201. Scarlat George senator PNL -
202. Scripnic Lilian deputat AUR DA
203. Seres Dénes deputat UDMR DA
204. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
205. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
206. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
207. Solomon Adrian deputat PSD DA
208. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
209. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
210. Stancu Paul deputat PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
212. Stănescu Paul senator PSD DA
213. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
214. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
215. Stoian Maria deputat PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
217. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
218. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
219. Stroe Felix senator PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
221. Szabó Ödön deputat UDMR DA
222. Șerban Gianina deputat AUR DA
223. Șișcu George deputat PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
225. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
226. Șoptică Costel deputat PNL DA
227. Tanasă Dan deputat AUR DA
228. Tănase Antonel deputat - Abținere
229. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
230. Tătaru Nelu deputat PNL DA
231. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
232. Terente Eugen deputat USR DA
233. Thellmann Christine deputat PNL DA
234. Tîlvăr Angel senator PSD DA
235. Tobă Francisc deputat - DA
236. Todosiu Beniamin deputat USR DA
237. Toma Ilie deputat PSD DA
238. Toma Vasilică deputat PSD DA
239. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
240. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
241. Tudorache Daniel deputat PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
243. Turos Lóránd senator UDMR DA
244. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
245. Țachianu Marian deputat PSD DA
246. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
248. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
249. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
251. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
252. Vicol Costel senator USR DA
253. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
254. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
255. Volosatîi Boris deputat AUR DA
256. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
257. Weber Mihai deputat PSD DA
258. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro