Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:20

Subiect vot: Proiectul de Hotărare pentru modificarea anexei la Hotărarea Parlamentului Romaniei nr.3/2021 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Comitetului director al Grupului Roman al Uniunii Interparlamentare - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:260 72 49 22 18 12 8 15 20 16 20 4 3 1
- voturi pentru (DA):248 72 49 22 18 12 8 6 20 15 20 3 3 -
- voturi împotrivă (NU):9 - - - - - - 7 - - - 1 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR NU
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
14. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
15. Badiu Georgel deputat AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Bende Sándor deputat UDMR DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
23. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
24. Bica Dănuț senator PNL DA
25. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
27. Bob Virgil Marius senator USR DA
28. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
29. Bodea Marius senator USR DA
30. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
31. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
33. Brătescu Liviu senator PNL DA
34. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
35. Buican Cristian deputat PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
38. Burciu Cristina deputat PNL DA
39. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
41. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
42. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
45. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
46. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
47. Chelaru Mircia deputat AUR DA
48. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
50. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
52. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
53. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
54. Cîtea Vasile deputat PSD DA
55. Coarnă Dumitru deputat - NU
56. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
57. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
58. Crețu Gabriela senator PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
60. Cristian Brian deputat USR DA
61. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
62. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
63. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
64. Cupșa Ioan deputat PNL DA
65. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
66. Dancă Ionel deputat - NU
67. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
68. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
69. Deneș Ioan senator PSD DA
70. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
71. Dogariu Eugen senator PSD DA
72. Dragu Anca Dana senator USR DA
73. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
74. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
75. Enachi Raisa deputat AUR DA
76. Farago Petru deputat UDMR DA
77. Fălcoi Nicu deputat USR DA
78. Fechet Mircea deputat PNL DA
79. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
81. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
82. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
83. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
84. Floroiu Ionel deputat PSD DA
85. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
86. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
87. Gál Károly deputat UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
90. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
93. Ghica Cristian senator USR DA
94. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
96. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
98. Guran Virgil senator PNL DA
99. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
101. Hatos Adrian senator PNL DA
102. Hărătău Elena deputat PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
105. Huțu Alexandra deputat PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
108. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
113. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
114. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
115. Ivan Dan senator USR DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
117. Kelemen Attila deputat UDMR DA
118. Kiss János deputat PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
120. Könczei Csaba deputat UDMR DA
121. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
122. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
123. Lazăr Teodor deputat USR DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
128. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
131. Mang Ioan deputat PSD DA
132. Manta Claudiu deputat PSD DA
133. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
134. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
135. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
136. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
137. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
140. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
142. Mina Marian deputat PSD DA
143. Mircea Florin deputat PSD DA
144. Mirea Siminica senator PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
146. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
147. Mocioalcă Ion senator PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
149. Molnar Ervin deputat PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
151. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
152. Munteanu Remus deputat PSD DA
153. Murariu Oana deputat USR DA
154. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
155. Mutu Gabriel senator PSD DA
156. Nassar Rodica deputat PSD DA
157. Năcuță Sorin deputat PNL DA
158. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
159. Neață Eugen deputat PSD DA
160. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
161. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
162. Niță Nicu deputat PSD DA
163. Oprinoiu Aurel senator USR DA
164. Orban Ludovic deputat - Abținere
165. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
167. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
168. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
169. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
170. Pălărie Ștefan senator USR DA
171. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
174. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
175. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
176. Plăiașu Gabriel deputat - NU
177. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
178. Popa Maricel senator PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
180. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
181. Popescu Pavel deputat PNL DA
182. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
183. Postică Andrei senator USR DA
184. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
185. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
186. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
187. Presură Alexandra deputat PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
190. Prunean Alin-Costel deputat - DA
191. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
192. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
193. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
195. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
196. Roșca Mircea deputat PNL DA
197. Rujan Dumitru deputat PNL DA
198. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
199. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
200. Salan Viorel deputat PSD DA
201. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
202. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
203. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
204. Scarlat George senator PNL -
205. Scripnic Lilian deputat AUR DA
206. Seres Dénes deputat UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
208. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
209. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
210. Solomon Adrian deputat PSD DA
211. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
212. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
213. Stancu Paul deputat PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
215. Stănescu Paul senator PSD DA
216. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
217. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
218. Stoian Maria deputat PNL DA
219. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
220. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
221. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
223. Șerban Gianina deputat AUR DA
224. Șișcu George deputat PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
226. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
227. Șoptică Costel deputat PNL DA
228. Tanasă Dan deputat AUR DA
229. Tănase Antonel deputat - NU
230. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
231. Tătaru Nelu deputat PNL DA
232. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
233. Terente Eugen deputat USR DA
234. Thellmann Christine deputat PNL DA
235. Tîlvăr Angel senator PSD DA
236. Tobă Francisc deputat - DA
237. Todosiu Beniamin deputat USR DA
238. Toma Ilie deputat PSD DA
239. Toma Vasilică deputat PSD DA
240. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
241. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
242. Tudorache Daniel deputat PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
244. Turos Lóránd senator UDMR DA
245. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
246. Țachianu Marian deputat PSD DA
247. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
249. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
250. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
252. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
253. Vicol Costel senator USR DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
256. Volosatîi Boris deputat AUR DA
257. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
258. Weber Mihai deputat PSD DA
259. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro