Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:24

Subiect vot: Proiectul de Hotărare pentru modificarea anexei la Hotărarea Parlamentului Romaniei nr.27/2021 privind constituirea Grupului PRO-America - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:270 76 52 23 18 11 8 17 22 16 18 5 3 1
- voturi pentru (DA):229 76 52 23 - 11 7 4 21 15 17 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - - - 9 - - - - - 1
- abțineri:30 - - - 18 - 1 4 1 - 1 5 - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - NU
4. Aelenei Evdochia senator AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail deputat AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
15. Axinia Adrian-George deputat AUR Abținere
16. Badiu Georgel deputat AUR Abținere
17. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
18. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
19. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
25. Bica Dănuț senator PNL DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
27. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
29. Bob Virgil Marius senator USR DA
30. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
31. Bodea Marius senator USR DA
32. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
33. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Brătescu Liviu senator PNL DA
36. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
37. Buican Cristian deputat PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
40. Burciu Cristina deputat PNL DA
41. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
43. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
44. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
47. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
48. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR Abținere
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
50. Chelaru Mircia deputat AUR Abținere
51. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
53. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
55. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
56. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR Abținere
57. Ciubuc Ciprian deputat - NU
58. Cîtea Vasile deputat PSD DA
59. Coarnă Dumitru deputat - NU
60. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR Abținere
61. Cosma Dorinel senator AUR Abținere
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Crețu Gabriela senator PSD Abținere
64. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
65. Cristian Brian deputat USR DA
66. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
67. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
68. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
69. Cupșa Ioan deputat PNL DA
70. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
71. Dancă Ionel deputat - NU
72. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
73. Dămureanu Ringo deputat AUR Abținere
74. Deneș Ioan senator PSD DA
75. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
76. Dogariu Eugen senator PSD DA
77. Dragu Anca Dana senator USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
80. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
81. Enachi Raisa deputat AUR Abținere
82. Farago Petru deputat UDMR DA
83. Fălcoi Nicu deputat USR DA
84. Fechet Mircea deputat PNL DA
85. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
87. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
88. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
89. Florea Daniel deputat PSD DA
90. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
91. Floroiu Ionel deputat PSD DA
92. Flucuș Dumitru deputat AUR Abținere
93. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR Abținere
94. Gál Károly deputat UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria deputat - Abținere
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
98. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
100. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
101. Ghica Cristian senator USR DA
102. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
104. Grosaru Andi-Gabriel deputat - NU
105. Gudu Michael deputat PNL DA
106. Guran Virgil senator PNL DA
107. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
109. Hatos Adrian senator PNL DA
110. Hărătău Elena deputat PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
113. Huțu Alexandra deputat PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
116. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
121. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
122. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
123. Ivan Dan senator USR DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR Abținere
125. Kelemen Attila deputat UDMR DA
126. Kiss János deputat PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
128. Könczei Csaba deputat UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
130. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
131. Lazăr Teodor deputat USR DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
133. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
135. Lupu Andrei-Răzvan deputat - Abținere
136. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
138. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati Abținere
139. Mang Ioan deputat PSD DA
140. Manta Claudiu deputat PSD DA
141. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
142. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR Abținere
143. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
144. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
145. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
146. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
147. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
149. Mina Marian deputat PSD DA
150. Mircea Florin deputat PSD DA
151. Mirea Siminica senator PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
153. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
154. Mocioalcă Ion senator PSD DA
155. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
156. Molnar Ervin deputat PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
159. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
160. Munteanu Remus deputat PSD DA
161. Murariu Oana deputat USR DA
162. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
163. Mutu Gabriel senator PSD DA
164. Nassar Rodica deputat PSD DA
165. Năcuță Sorin deputat PNL DA
166. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
167. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
168. Neață Eugen deputat PSD DA
169. Nechita Aurel deputat PSD DA
170. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
171. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
172. Niță Nicu deputat PSD DA
173. Oprinoiu Aurel senator USR DA
174. Orban Ludovic deputat - NU
175. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
177. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
178. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
179. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
180. Pălărie Ștefan senator USR DA
181. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
184. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
185. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
186. Plăiașu Gabriel deputat - NU
187. Polak Tudor deputat PNL DA
188. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
189. Popa Maricel senator PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
191. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
192. Postică Andrei senator USR DA
193. Poteraș Cosmin-Marian senator USR Abținere
194. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
195. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
196. Presură Alexandra deputat PSD DA
197. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
199. Prunean Alin-Costel deputat - DA
200. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
201. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR Abținere
202. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
204. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
205. Roșca Mircea deputat PNL DA
206. Rotaru Ion senator PSD DA
207. Rujan Dumitru deputat PNL DA
208. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
209. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
210. Salan Viorel deputat PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
213. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
214. Scarlat George senator PNL -
215. Scripnic Lilian deputat AUR Abținere
216. Seres Dénes deputat UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
218. Simion George-Nicolae deputat AUR Abținere
219. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
220. Solomon Adrian deputat PSD DA
221. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
222. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
223. Stancu Paul deputat PSD DA
224. Stănescu Paul senator PSD DA
225. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
226. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
227. Stoian Maria deputat PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR Abținere
230. Stoica Elena deputat PSD DA
231. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
232. Stroe Felix senator PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
234. Șerban Gianina deputat AUR Abținere
235. Șișcu George deputat PNL DA
236. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
237. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
238. Șoptică Costel deputat PNL DA
239. Tanasă Dan deputat AUR Abținere
240. Tănase Antonel deputat - Abținere
241. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
242. Tătaru Nelu deputat PNL DA
243. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
244. Terente Eugen deputat USR DA
245. Thellmann Christine deputat PNL DA
246. Tîlvăr Angel senator PSD DA
247. Tobă Francisc deputat - DA
248. Todosiu Beniamin deputat USR DA
249. Toma Ilie deputat PSD DA
250. Toma Vasilică deputat PSD DA
251. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
252. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
253. Tudorache Daniel deputat PSD DA
254. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
255. Turos Lóránd senator UDMR DA
256. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
257. Țachianu Marian deputat PSD DA
258. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
259. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
260. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
261. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
262. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
263. Vicol Costel senator USR DA
264. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
266. Volosatîi Boris deputat AUR Abținere
267. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
268. Weber Mihai deputat PSD DA
269. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 5:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro