Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 10:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 10:16

Subiect vot: Proiectul de Hotărare pentru modificarea anexei la Hotărarea Parlamentului Romaniei nr.11/2021 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Parlamentului Romaniei la Adunarea Parlamentară a NATO - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:241 65 42 23 18 12 7 13 21 13 19 5 2 1
- voturi pentru (DA):235 65 42 23 18 12 7 9 21 12 19 5 2 -
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 1 - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - DA
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
14. Badiu Georgel deputat AUR DA
15. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
17. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
18. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
19. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
20. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
21. Bica Dănuț senator PNL DA
22. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
23. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
25. Bob Virgil Marius senator USR DA
26. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
27. Bodea Marius senator USR DA
28. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
30. Brătescu Liviu senator PNL DA
31. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
32. Buican Cristian deputat PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
34. Burciu Cristina deputat PNL DA
35. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
37. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
38. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
41. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
42. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
43. Chelaru Mircia deputat AUR DA
44. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
46. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
48. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
49. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
50. Cîtea Vasile deputat PSD DA
51. Coarnă Dumitru deputat - NU
52. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
53. Cosma Dorinel senator AUR DA
54. Crețu Gabriela senator PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
56. Cristian Brian deputat USR DA
57. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
58. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
59. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
60. Cupșa Ioan deputat PNL DA
61. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
62. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
63. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
64. Deneș Ioan senator PSD DA
65. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
66. Dogariu Eugen senator PSD DA
67. Dragu Anca Dana senator USR DA
68. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
69. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
70. Enachi Raisa deputat AUR DA
71. Farago Petru deputat UDMR DA
72. Fălcoi Nicu deputat USR DA
73. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
74. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
75. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
76. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
77. Floroiu Ionel deputat PSD DA
78. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
79. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
80. Gál Károly deputat UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
83. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
85. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
86. Ghica Cristian senator USR DA
87. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
89. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
90. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
91. Guran Virgil senator PNL DA
92. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
94. Hatos Adrian senator PNL DA
95. Hărătău Elena deputat PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
98. Huțu Alexandra deputat PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
100. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
101. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
102. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
104. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
105. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
106. Ivan Dan senator USR DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
108. Kelemen Attila deputat UDMR DA
109. Kiss János deputat PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - -
111. Könczei Csaba deputat UDMR DA
112. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
114. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
115. Lazăr Teodor deputat USR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
117. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
118. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
119. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
121. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
122. Mang Ioan deputat PSD DA
123. Manta Claudiu deputat PSD DA
124. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
125. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
126. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
127. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
128. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
129. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
130. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
131. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
133. Mina Marian deputat PSD DA
134. Mirea Siminica senator PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
136. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
137. Mocioalcă Ion senator PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
139. Molnar Ervin deputat PNL DA
140. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
142. Munteanu Remus deputat PSD DA
143. Murariu Oana deputat USR DA
144. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
145. Mutu Gabriel senator PSD DA
146. Năcuță Sorin deputat PNL DA
147. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
148. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
149. Neață Eugen deputat PSD DA
150. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
151. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
152. Niță Nicu deputat PSD DA
153. Oprinoiu Aurel senator USR DA
154. Orban Ludovic deputat - Abținere
155. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
156. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
157. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
158. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
159. Pălărie Ștefan senator USR DA
160. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
162. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
163. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
164. Popa Maricel senator PSD DA
165. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
166. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
167. Postică Andrei senator USR DA
168. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
169. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
170. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
171. Presură Alexandra deputat PSD DA
172. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
174. Prunean Alin-Costel deputat - DA
175. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
176. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
177. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
179. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
180. Roșca Mircea deputat PNL DA
181. Rotaru Ion senator PSD DA
182. Rujan Dumitru deputat PNL DA
183. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - DA
185. Salan Viorel deputat PSD DA
186. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
187. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
188. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
189. Scarlat George senator PNL -
190. Scripnic Lilian deputat AUR DA
191. Seres Dénes deputat UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
193. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
194. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
195. Solomon Adrian deputat PSD DA
196. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
197. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
198. Stănescu Paul senator PSD DA
199. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
200. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
201. Stoian Maria deputat PNL DA
202. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
203. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
204. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
205. Stroe Felix senator PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
207. Szabó Ödön deputat UDMR DA
208. Șerban Gianina deputat AUR DA
209. Șișcu George deputat PNL DA
210. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
211. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
212. Șoptică Costel deputat PNL DA
213. Tanasă Dan deputat AUR DA
214. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
215. Tătaru Nelu deputat PNL DA
216. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
217. Terente Eugen deputat USR DA
218. Thellmann Christine deputat PNL DA
219. Tîlvăr Angel senator PSD DA
220. Tobă Francisc deputat - DA
221. Todosiu Beniamin deputat USR DA
222. Toma Ilie deputat PSD DA
223. Toma Vasilică deputat PSD DA
224. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
225. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
226. Tudorache Daniel deputat PSD DA
227. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
228. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
229. Țachianu Marian deputat PSD DA
230. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
231. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
232. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
233. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
234. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
235. Vicol Costel senator USR DA
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
238. Volosatîi Boris deputat AUR DA
239. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
240. Weber Mihai deputat PSD DA
241. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 5:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro