Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 14:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 14:14

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 350/2022 privind supravegherea prudențială a societăților de servicii de investiții financiare, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:151 67 33 31 - - 9 11
- voturi pentru (DA):121 67 33 6 - - 9 6
- voturi împotrivă (NU):27 - - 25 - - - 2
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Băltărețu Viorel USR NU
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bola Bogdan-Alexandru - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Oana-Gianina PSD DA
25. Burciu Cristina PNL DA
26. Buzoianu Diana-Anda USR NU
27. Calotă Florică Ică PNL DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
29. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chirilă Virgil Alin PSD DA
32. Ciofu Cătălina PNL DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Ciubuc Ciprian - Abținere
36. Coarnă Dumitru - DA
37. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
38. Cristian Brian USR NU
39. Crușoveanu Marian PNL DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dancă Ionel - NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Drancă Andrei-Iulian USR NU
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Fălcoi Nicu USR NU
49. Feodor Silviu Minoritati DA
50. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
51. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
52. Florea Oana-Consuela PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
55. Gheba Daniel-Sorin USR NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Giurgiu Adrian USR NU
58. Gliga Dumitrița PSD DA
59. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
60. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
61. Grosaru Andi-Gabriel - DA
62. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
63. Havârneanu Filip USR NU
64. Hărătău Elena PNL DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Horga Maria-Gabriela PNL DA
67. Huțu Alexandra PSD DA
68. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Ilie Victor USR NU
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR NU
74. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
75. Kiss János PNL DA
76. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
77. Lasca Mihai Ioan - DA
78. Lazăr Ion-Marian USR NU
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
80. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
81. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
82. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manta Claudiu PSD DA
85. Mărculescu Dumitru PNL DA
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
88. Miftode Marius-Andrei USR NU
89. Mina Marian PSD DA
90. Mircea Florin PSD DA
91. Miruță Radu-Dinel USR NU
92. Moisin Radu-Marin PNL DA
93. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
94. Molnar Radu-Iulian USR NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
96. Munteanu Remus PSD DA
97. Murariu Oana USR NU
98. Nacov Gheorghe Minoritati DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Năcuță Sorin PNL DA
101. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
102. Neagu Denisa-Elena USR NU
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nechita Aurel PSD DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
107. Özmen Oana-Marciana PNL DA
108. Paladi George-Adrian PSD DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Pavelescu Nicolae PSD DA
111. Piper-Savu Florin PSD DA
112. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Dan-Cristian PSD DA
115. Predescu Ana-Loredana PSD DA
116. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
117. Presură Alexandra PSD DA
118. Sandu Viorica PSD DA
119. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
120. Stancu Ionel Minoritati DA
121. Stancu Paul PSD DA
122. Stănescu Vetuța PNL DA
123. Stângă George-Cătălin PNL DA
124. Stoian Maria PNL DA
125. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
126. Stoica Elena PSD DA
127. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
128. Șandru Cosmin PNL DA
129. Șimon Gheorghe PSD DA
130. Șișcu George PNL DA
131. Șoldan Gheorghe PSD DA
132. Tănase Antonel - -
133. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
134. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
135. Terente Eugen USR DA
136. Thellmann Christine PNL DA
137. Tobă Francisc - DA
138. Toda Daniel-Liviu USR DA
139. Toma Ilie PSD DA
140. Toma Vasilică PSD DA
141. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
142. Tudorache Daniel PSD DA
143. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
144. Turcan Raluca PNL DA
145. Tușa Adriana Diana PSD DA
146. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
147. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
148. Vulpescu Ioan PSD DA
149. Weber Mihai PSD DA
150. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
151. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 7 august 2022, 23:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro