Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 13:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 13:50

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 428/2021 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul comunicațiilor electronice și pentru stabilirea unor măsuri de facilitare a dezvoltării rețelelor de comunicații electronice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:254 89 64 39 14 17 14 17
- voturi pentru (DA):188 87 64 2 - 17 14 4
- voturi împotrivă (NU):55 - - 35 14 - - 6
- abțineri:10 2 - 2 - - - 6
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR NU
31. Berescu Monica-Elena USR NU
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR NU
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR NU
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR NU
58. Ciubuc Ciprian - NU
59. Coarnă Dumitru - NU
60. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR NU
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - -
70. Dămureanu Ringo AUR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR NU
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR NU
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR NU
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin USR NU
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
99. Giurgiu Adrian USR NU
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - NU
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
108. Havârneanu Filip USR NU
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela PNL DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR NU
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - NU
132. Lazăr Ion-Marian USR NU
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
135. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
136. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
137. Lupu Andrei-Răzvan - DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR NU
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR NU
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR NU
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena USR NU
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PSD DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Panait Radu USR DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Plăiașu Gabriel - Abținere
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
180. Pop Rareș Tudor USR NU
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PSD DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR NU
189. Prunean Alin-Costel - DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
191. Rafila Alexandru PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia - DA
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan - DA
198. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
202. Simion George-Nicolae AUR NU
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stancu Paul PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Vetuța PNL DA
209. Stângă George-Cătălin PNL DA
210. Stoian Maria PNL DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
213. Stoica Elena PSD DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șerban Gianina AUR NU
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Șovăială Constantin - Abținere
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tanasă Dan AUR NU
225. Tănase Antonel - Abținere
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Tătaru Nelu PNL DA
228. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
229. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
230. Terente Eugen USR NU
231. Thellmann Christine PNL DA
232. Tobă Francisc - NU
233. Toda Daniel-Liviu USR DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
243. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
247. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Volosatîi Boris AUR NU
250. Vulpescu Ioan PSD DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Zakarias Zoltán UDMR DA
253. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 7 august 2022, 21:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro