Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2022 > 16:26 Versiunea pentru printare
Luni, 27 iunie 2022, ora 16:26

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 261/2022 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul fondurilor europene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:206 79 38 35 17 12 9 16
- voturi pentru (DA):199 78 38 34 16 12 9 12
- voturi împotrivă (NU):5 - - - 1 - - 4
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Constantin Daniel PNL DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristian Brian USR DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dancă Ionel - NU
55. Dămureanu Ringo AUR DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Fălcoi Nicu USR DA
65. Feodor Silviu Minoritati DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Florea Daniel PSD DA
68. Flucuș Dumitru AUR DA
69. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Gál Károly UDMR DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
78. Giurgiu Adrian USR DA
79. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
80. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
81. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel - DA
83. Gudu Michael PNL DA
84. Hajdu Gábor UDMR DA
85. Havârneanu Filip USR DA
86. Hărătău Elena PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Horga Maria-Gabriela PNL DA
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
90. Huțu Alexandra PSD DA
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ichim Cristian-Paul USR DA
93. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
94. Ilie Victor USR DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
99. Kiss János PNL DA
100. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
101. Könczei Csaba UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
104. Lazăr Ion-Marian USR DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
108. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
109. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
113. Mang Ioan PSD DA
114. Manta Claudiu PSD DA
115. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
116. Mărculescu Dumitru PNL DA
117. Miftode Marius-Andrei USR DA
118. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Miklós Zoltán UDMR DA
121. Mina Marian PSD DA
122. Mircea Florin PSD DA
123. Mitrea Dumitrina AUR DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
125. Moisin Radu-Marin PNL DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Morar Olivia-Diana PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
130. Munteanu Remus PSD DA
131. Murariu Oana USR DA
132. Mușoiu Ștefan PSD DA
133. Nacov Gheorghe Minoritati DA
134. Nagy Vasile AUR DA
135. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
136. Neagu Denisa-Elena USR DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Özmen Oana-Marciana PNL DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pavelescu Nicolae PSD -
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Piper-Savu Florin PSD DA
147. Polak Tudor PNL DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
152. Prună Cristina-Mădălina USR DA
153. Prunean Alin-Costel - DA
154. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
155. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
156. Rizea Cristina Camelia - DA
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Roman Nicolae - NU
160. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
161. Salan Viorel PSD DA
162. Sandu Viorica PSD DA
163. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
164. Scripnic Lilian AUR DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Stancu Ionel Minoritati DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stănescu Vetuța PNL DA
171. Stângă George-Cătălin PNL DA
172. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
173. Stoica Diana USR DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șerban Gianina AUR DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șișcu George PNL DA
179. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
180. Ștefan Ion - NU
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
182. Tanasă Dan AUR DA
183. Tănase Antonel - NU
184. Tătaru Nelu PNL DA
185. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
186. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
187. Terente Eugen USR DA
188. Thellmann Christine PNL DA
189. Tobă Francisc - DA
190. Toda Daniel-Liviu USR -
191. Todosiu Beniamin USR DA
192. Toma Ilie PSD DA
193. Toma Vasilică PSD DA
194. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
195. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
196. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
197. Tuță George-Cristian PNL DA
198. Țachianu Marian PSD DA
199. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
200. Țoiu Oana-Silvia USR DA
201. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
202. Volosatîi Boris AUR DA
203. Vulpescu Ioan PSD DA
204. Zakarias Zoltán UDMR DA
205. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 7 august 2022, 22:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro