Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:31

Subiect vot: PL 73/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:199 77 38 36 15 13 6 14
- voturi pentru (DA):190 77 38 34 14 13 5 9
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 - - - 2
- abțineri:5 - - - 1 - 1 3
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Buzoianu Diana-Anda USR NU
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
35. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chelaru Mircia AUR DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chirilă Virgil Alin PSD DA
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciornei Radu Tudor USR DA
43. Ciubuc Ciprian - DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Coarnă Dumitru - DA
46. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
47. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
48. Cristian Brian USR DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dămureanu Ringo AUR Abținere
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Drancă Andrei-Iulian USR DA
53. Drulă Cătălin USR -
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dumitru Florian-Emil PNL DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fălcoi Nicu USR DA
58. Fechet Mircea PNL DA
59. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
60. Florea Daniel PSD DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
64. Gál Károly UDMR DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Anamaria - NU
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheba Daniel-Sorin USR DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghiu Bogdan PNL DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
75. Gliga Dumitrița PSD DA
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
77. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
78. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
79. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - DA
81. Gudu Michael PNL DA
82. Hajdu Gábor UDMR DA
83. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
84. Havârneanu Filip USR DA
85. Hărătău Elena PNL DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
88. Huțu Alexandra PSD DA
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ichim Cristian-Paul - DA
92. Ilie Victor USR DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
96. Kelemen Attila UDMR DA
97. Kiss János PNL DA
98. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
99. Könczei Csaba UDMR DA
100. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Lazăr Teodor USR DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
106. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
107. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
108. Lupu Andrei-Răzvan - DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Mang Ioan PSD DA
112. Manta Claudiu PSD DA
113. Mărculescu Dumitru PNL DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Miftode Marius-Andrei USR DA
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Miklós Zoltán UDMR DA
119. Mircea Florin PSD DA
120. Miruță Radu-Dinel USR DA
121. Mitrea Dumitrina AUR DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
123. Moisin Radu-Marin PNL DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Molnar Radu-Iulian USR DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
128. Munteanu Remus PSD DA
129. Murariu Oana USR DA
130. Nacov Gheorghe Minoritati DA
131. Nagy Szabolcs UDMR DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
134. Neagu Denisa-Elena USR DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Orban Ludovic - DA
138. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Paladi George-Adrian PSD DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pavelescu Nicolae PSD DA
144. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Piper-Savu Florin PSD DA
147. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Dan-Cristian PSD DA
150. Popescu Pavel PNL DA
151. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
152. Rizea Cristina Camelia - Abținere
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Rujan Dumitru PNL DA
156. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
157. Salan Viorel PSD DA
158. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
159. Scripnic Lilian AUR DA
160. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Stancu Paul PSD DA
163. Stănescu Vetuța PNL DA
164. Stângă George-Cătălin PNL DA
165. Stoica Diana USR DA
166. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
167. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
168. Șerban Gianina AUR DA
169. Șimon Gheorghe PSD DA
170. Șișcu George PNL DA
171. Șoptică Costel PNL DA
172. Tanasă Dan AUR DA
173. Tănase Antonel - Abținere
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
175. Tătaru Nelu PNL DA
176. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
177. Terente Eugen USR DA
178. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
179. Toda Daniel-Liviu - DA
180. Toma Ilie PSD DA
181. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
182. Tudorache Daniel PSD DA
183. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
184. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Tuță George-Cristian PNL DA
187. Țachianu Marian PSD DA
188. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
189. Țoiu Oana-Silvia USR DA
190. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
191. Varga Glad-Aurel PNL DA
192. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
193. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
194. Volosatîi Boris AUR DA
195. Vulpescu Ioan PSD DA
196. Weber Mihai PSD DA
197. Zakarias Zoltán UDMR DA
198. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro