Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:46

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 176
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:231 89 46 40 17 14 6 19
- voturi pentru (DA):155 88 44 - - 14 6 3
- voturi împotrivă (NU):74 1 - 40 17 - - 16
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - NU
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR NU
40. Calista Mara-Daniela PNL -
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubuc Ciprian - NU
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dămureanu Ringo AUR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR NU
72. Fechet Mircea PNL DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR NU
79. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
92. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - DA
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
98. Havârneanu Filip USR NU
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Horga Maria-Gabriela PNL DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ichim Cristian-Paul - NU
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR NU
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Könczei Csaba UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Lazăr Teodor USR NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - NU
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Miftode Marius-Andrei USR NU
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR NU
137. Mitrea Dumitrina AUR NU
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR NU
146. Nacov Gheorghe Minoritati DA
147. Nagy Szabolcs UDMR DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neagu Denisa-Elena USR NU
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Orban Ludovic - NU
155. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
156. Paladi George-Adrian PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pavelescu Nicolae PSD DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Piper-Savu Florin PSD DA
162. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Pavel PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
169. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
170. Rizea Cristina Camelia - NU
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
172. Roman Florin-Claudiu PNL DA
173. Roman Nicolae - DA
174. Rujan Dumitru PNL DA
175. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
176. Salan Viorel PSD DA
177. Sandu Viorica PSD DA
178. Sas Lóránt-Zoltan - NU
179. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
180. Scripnic Lilian AUR NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stancu Paul PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD NU
187. Stănescu Vetuța PNL DA
188. Stângă George-Cătălin PNL DA
189. Stoica Diana USR NU
190. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șandru Cosmin PNL DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șerban Gianina AUR NU
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șișcu George PNL DA
198. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
199. Șoptică Costel PNL DA
200. Tanasă Dan AUR NU
201. Tănase Antonel - NU
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Tătaru Nelu PNL DA
204. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
206. Terente Eugen USR NU
207. Thellmann Christine PNL DA
208. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
209. Toda Daniel-Liviu - NU
210. Todosiu Beniamin USR NU
211. Toma Ilie PSD DA
212. Toma Vasilică PSD DA
213. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
214. Tudorache Daniel PSD DA
215. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
216. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
217. Turcan Raluca PNL DA
218. Tuță George-Cristian PNL DA
219. Țachianu Marian PSD DA
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
221. Țoiu Oana-Silvia USR NU
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
225. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
226. Volosatîi Boris AUR NU
227. Vulpescu Ioan PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zakarias Zoltán UDMR DA
230. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 5:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro