Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:51

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 251
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 92 47 40 18 15 6 19
- voturi pentru (DA):6 1 3 - - - 2 -
- voturi împotrivă (NU):226 91 44 40 18 13 4 16
- abțineri:5 - - - - 2 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bota Călin-Ioan PNL NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra - NU
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
46. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
47. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chirilă Virgil Alin PSD NU
50. Ciofu Cătălina PNL NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciornei Radu Tudor USR NU
53. Ciubuc Ciprian - NU
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coarnă Dumitru - Abținere
56. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
57. Constantin Daniel PNL NU
58. Cristea Andi-Lucian PSD NU
59. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
60. Cristian Brian USR NU
61. Crușoveanu Marian PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR NU
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Damian Romulus-Marius PSD NU
65. Dămureanu Ringo AUR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD NU
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
72. Dumitru Florian-Emil PNL NU
73. Farago Petru UDMR NU
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
75. Fălcoi Nicu USR NU
76. Fechet Mircea PNL NU
77. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
78. Florea Daniel PSD NU
79. Florea Oana-Consuela PSD NU
80. Floroiu Ionel PSD NU
81. Flucuș Dumitru AUR NU
82. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
83. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
84. Gál Károly UDMR NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilă Anamaria - Abținere
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
88. Georgescu Nicolae PSD NU
89. Gheba Daniel-Sorin USR NU
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
92. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
94. Gliga Dumitrița PSD NU
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
97. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
99. Grosaru Andi-Gabriel - NU
100. Gudu Michael PNL NU
101. Hajdu Gábor UDMR Abținere
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
103. Havârneanu Filip USR NU
104. Hărătău Elena PNL NU
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
106. Huțu Alexandra PSD NU
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
108. Iancu Marius-Ionel PSD NU
109. Ichim Cristian-Paul - NU
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
111. Ilie Victor USR NU
112. Intotero Natalia-Elena PSD NU
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
116. Kelemen Attila UDMR NU
117. Kiss János PNL NU
118. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
120. Könczei Csaba UDMR NU
121. Ladányi László-Zsolt UDMR Abținere
122. Lazăr Ion-Marian USR NU
123. Lazăr Teodor USR NU
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
125. Longher Ghervazen Minoritati NU
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
128. Lupu Andrei-Răzvan - NU
129. Macovei Silviu Nicu PSD NU
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
131. Mang Ioan PSD NU
132. Manta Claudiu PSD NU
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
134. Mărculescu Dumitru PNL NU
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
136. Miftode Marius-Andrei USR NU
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
139. Miklós Zoltán UDMR NU
140. Mina Marian PSD NU
141. Mircea Florin PSD NU
142. Miruță Radu-Dinel USR NU
143. Mitrea Dumitrina AUR NU
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
145. Moisin Radu-Marin PNL NU
146. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
147. Molnar Radu-Iulian USR NU
148. Morar Olivia-Diana PNL NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
151. Munteanu Remus PSD NU
152. Murariu Oana USR NU
153. Mușoiu Ștefan PSD NU
154. Nacov Gheorghe Minoritati NU
155. Nagy Szabolcs UDMR NU
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
158. Neagu Denisa-Elena USR NU
159. Neață Eugen PSD NU
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD NU
162. Orban Ludovic - NU
163. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
164. Paladi George-Adrian PSD NU
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paraschiv Rodica PSD NU
167. Pavelescu Nicolae PSD NU
168. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
170. Piper-Savu Florin PSD NU
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
173. Popescu Dan-Cristian PSD NU
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Presură Alexandra PSD NU
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
178. Rizea Cristina Camelia - NU
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
180. Roman Nicolae - NU
181. Rujan Dumitru PNL NU
182. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
183. Salan Viorel PSD NU
184. Sandu Viorica PSD NU
185. Sas Lóránt-Zoltan - NU
186. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
187. Scripnic Lilian AUR NU
188. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
189. Seres Dénes UDMR NU
190. Simonis Alfred - Robert PSD NU
191. Solomon Adrian PSD NU
192. Stancu Paul PSD NU
193. Stativă Irinel Ioan PSD NU
194. Stănescu Vetuța PNL NU
195. Stângă George-Cătălin PNL NU
196. Stoica Diana USR NU
197. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
198. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
199. Șandru Cosmin PNL NU
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
201. Șerban Gianina AUR NU
202. Șimon Gheorghe PSD NU
203. Șișcu George PNL NU
204. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
205. Șoldan Gheorghe PSD NU
206. Șoptică Costel PNL NU
207. Tanasă Dan AUR NU
208. Tănase Antonel - NU
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
210. Tătaru Nelu PNL NU
211. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
213. Terente Eugen USR NU
214. Thellmann Christine PNL NU
215. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
216. Toda Daniel-Liviu - NU
217. Todosiu Beniamin USR NU
218. Toma Ilie PSD NU
219. Toma Vasilică PSD NU
220. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
221. Tudorache Daniel PSD NU
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL NU
226. Țachianu Marian PSD NU
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
228. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
231. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
232. Volosatîi Boris AUR NU
233. Vulpescu Ioan PSD NU
234. Weber Mihai PSD NU
235. Zakarias Zoltán UDMR NU
236. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 12:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro