Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:52

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 255
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:233 89 47 40 19 15 6 17
- voturi pentru (DA):6 1 2 1 - 1 1 -
- voturi împotrivă (NU):205 88 45 39 2 14 5 12
- abțineri:21 - - - 17 - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bota Călin-Ioan PNL NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Cambera Oana-Alexandra - NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
45. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chelaru Mircia AUR Abținere
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chirilă Virgil Alin PSD NU
50. Ciofu Cătălina PNL NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciornei Radu Tudor USR NU
53. Ciubuc Ciprian - Abținere
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coarnă Dumitru - Abținere
56. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
57. Constantin Daniel PNL NU
58. Cozma Adrian-Felician PNL NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Cristea Andi-Lucian PSD NU
61. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
62. Cristian Brian USR NU
63. Crușoveanu Marian PNL NU
64. Csép Éva-Andrea UDMR NU
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Damian Romulus-Marius PSD NU
67. Dămureanu Ringo AUR Abținere
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD NU
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
73. Dumitru Florian-Emil PNL NU
74. Farago Petru UDMR NU
75. Fălcoi Nicu USR NU
76. Fechet Mircea PNL NU
77. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
78. Florea Daniel PSD NU
79. Florea Oana-Consuela PSD NU
80. Floroiu Ionel PSD NU
81. Flucuș Dumitru AUR Abținere
82. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
83. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
84. Gál Károly UDMR NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilă Anamaria - Abținere
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
88. Gheba Daniel-Sorin USR NU
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
91. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
93. Gliga Dumitrița PSD NU
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
96. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
98. Grosaru Andi-Gabriel - -
99. Hajdu Gábor UDMR NU
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
101. Havârneanu Filip USR NU
102. Hărătău Elena PNL NU
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
104. Huțu Alexandra PSD NU
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
106. Iancu Marius-Ionel PSD NU
107. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
108. Ilie Victor USR NU
109. Intotero Natalia-Elena PSD NU
110. Ion Stelian-Cristian USR NU
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
113. Kelemen Attila UDMR NU
114. Kiss János PNL NU
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
116. Könczei Csaba UDMR NU
117. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR NU
120. Lazăr Teodor USR NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Longher Ghervazen Minoritati NU
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
125. Lupu Andrei-Răzvan - NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD NU
127. Mang Ioan PSD NU
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
129. Mărculescu Dumitru PNL NU
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
134. Miklós Zoltán UDMR NU
135. Mina Marian PSD NU
136. Mircea Florin PSD NU
137. Miruță Radu-Dinel USR NU
138. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
140. Moisin Radu-Marin PNL NU
141. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
142. Molnar Radu-Iulian USR NU
143. Morar Olivia-Diana PNL NU
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
146. Munteanu Remus PSD NU
147. Murariu Oana USR NU
148. Nacov Gheorghe Minoritati NU
149. Nagy Szabolcs UDMR NU
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
152. Neagu Denisa-Elena USR NU
153. Neață Eugen PSD NU
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD NU
156. Orban Ludovic - NU
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
158. Oteșanu Daniela PSD NU
159. Paladi George-Adrian PSD NU
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Paraschiv Rodica PSD NU
162. Pavelescu Nicolae PSD NU
163. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
165. Piper-Savu Florin PSD NU
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Dan-Cristian PSD NU
170. Popescu Pavel PNL NU
171. Presură Alexandra PSD NU
172. Prună Cristina-Mădălina USR NU
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
174. Rizea Cristina Camelia - NU
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
176. Roman Nicolae - NU
177. Rujan Dumitru PNL NU
178. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
179. Salan Viorel PSD NU
180. Sandu Viorica PSD NU
181. Sas Lóránt-Zoltan - NU
182. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
183. Scripnic Lilian AUR Abținere
184. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
185. Seres Dénes UDMR NU
186. Simonis Alfred - Robert PSD NU
187. Solomon Adrian PSD NU
188. Stancu Paul PSD NU
189. Stativă Irinel Ioan PSD NU
190. Stănescu Vetuța PNL NU
191. Stângă George-Cătălin PNL NU
192. Stoica Diana USR NU
193. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
194. Szabó Ödön UDMR NU
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
196. Șerban Gianina AUR Abținere
197. Șimon Gheorghe PSD NU
198. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
199. Șoldan Gheorghe PSD NU
200. Șoptică Costel PNL NU
201. Tanasă Dan AUR Abținere
202. Tănase Antonel - NU
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
204. Tătaru Nelu PNL NU
205. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
206. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
207. Terente Eugen USR NU
208. Thellmann Christine PNL NU
209. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
210. Toda Daniel-Liviu - NU
211. Todosiu Beniamin USR NU
212. Toma Ilie PSD NU
213. Toma Vasilică PSD NU
214. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
217. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Tușa Adriana Diana PSD NU
220. Tuță George-Cristian PNL NU
221. Țachianu Marian PSD NU
222. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
223. Țoiu Oana-Silvia USR NU
224. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
225. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
226. Varga Glad-Aurel PNL NU
227. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
228. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
229. Volosatîi Boris AUR Abținere
230. Vulpescu Ioan PSD NU
231. Zakarias Zoltán UDMR NU
232. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 16:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro