Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:02

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 257
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:216 90 40 37 14 12 8 15
- voturi pentru (DA):7 1 4 - - - - 2
- voturi împotrivă (NU):206 89 36 37 14 12 8 10
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - NU
27. Blaga Daniel-Codruț USR NU
28. Bola Bogdan-Alexandru - NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR NU
35. Bulai Oana-Gianina PSD NU
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Calotă Florică Ică PNL NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
40. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
41. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
42. Chelaru Mircia AUR NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chirilă Virgil Alin PSD NU
45. Ciofu Cătălina PNL NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciornei Radu Tudor USR NU
48. Ciubuc Ciprian - Abținere
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Coarnă Dumitru - Abținere
51. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Cristian Brian USR NU
54. Crîstici Ognean Minoritati NU
55. Crușoveanu Marian PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Damian Romulus-Marius PSD NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Drancă Andrei-Iulian USR NU
60. Drulă Cătălin USR NU
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
63. Dumitru Florian-Emil PNL NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Farago Petru UDMR NU
66. Fălcoi Nicu USR NU
67. Fechet Mircea PNL NU
68. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
69. Florea Daniel PSD NU
70. Florea Oana-Consuela PSD NU
71. Floroiu Ionel PSD NU
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
73. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
74. Gál Károly UDMR NU
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
77. Georgescu Nicolae PSD NU
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
80. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
81. Giurgiu Adrian USR NU
82. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
84. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
85. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
86. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
87. Grosaru Andi-Gabriel - NU
88. Gudu Michael PNL NU
89. Hajdu Gábor UDMR NU
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
91. Havârneanu Filip USR NU
92. Hărătău Elena PNL NU
93. Horga Maria-Gabriela PNL NU
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
95. Huțu Alexandra PSD NU
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
97. Iancu Marius-Ionel PSD NU
98. Ibram Iusein Minoritati NU
99. Ichim Cristian-Paul - NU
100. Ilie Victor USR NU
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
102. Intotero Natalia-Elena PSD NU
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
105. Kelemen Attila UDMR NU
106. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
108. Lazăr Teodor USR NU
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Longher Ghervazen Minoritati NU
111. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
112. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
113. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD NU
115. Mang Ioan PSD NU
116. Manta Claudiu PSD NU
117. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
118. Mărculescu Dumitru PNL NU
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
120. Miftode Marius-Andrei USR NU
121. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
123. Miklós Zoltán UDMR NU
124. Mina Marian PSD NU
125. Mircea Florin PSD NU
126. Miruță Radu-Dinel USR NU
127. Mitrea Dumitrina AUR NU
128. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
129. Moisin Radu-Marin PNL DA
130. Molnar Radu-Iulian USR NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
133. Munteanu Remus PSD NU
134. Murariu Oana USR NU
135. Nacov Gheorghe Minoritati NU
136. Năcuță Sorin PNL DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
138. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
139. Neagu Denisa-Elena USR NU
140. Neață Eugen PSD NU
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Niță Nicu PSD NU
143. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
144. Oteșanu Daniela PSD NU
145. Paladi George-Adrian PSD NU
146. Pambuccian Varujan Minoritati NU
147. Paraschiv Rodica PSD NU
148. Pavelescu Nicolae PSD NU
149. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
151. Piper-Savu Florin PSD NU
152. Polak Tudor PNL NU
153. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
155. Popescu Dan-Cristian PSD NU
156. Popescu Pavel PNL NU
157. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
158. Prună Cristina-Mădălina USR NU
159. Rafila Alexandru PSD NU
160. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
162. Roman Nicolae - DA
163. Rujan Dumitru PNL NU
164. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
165. Salan Viorel PSD NU
166. Sandu Viorica PSD NU
167. Sas Lóránt-Zoltan - NU
168. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
169. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Simonis Alfred - Robert PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Stancu Paul PSD NU
174. Stănescu Vetuța PNL NU
175. Stângă George-Cătălin PNL NU
176. Stoian Maria PNL NU
177. Stoica Diana USR NU
178. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
179. Szabó Ödön UDMR NU
180. Șandru Cosmin PNL NU
181. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
182. Șerban Gianina AUR NU
183. Șimon Gheorghe PSD NU
184. Șișcu George PNL NU
185. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
186. Șoldan Gheorghe PSD NU
187. Tanasă Dan AUR NU
188. Tănase Antonel - NU
189. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
190. Tătaru Nelu PNL NU
191. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
192. Terente Eugen USR NU
193. Thellmann Christine PNL NU
194. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
195. Toda Daniel-Liviu - Abținere
196. Todosiu Beniamin USR NU
197. Toma Ilie PSD NU
198. Toma Vasilică PSD NU
199. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
200. Tudorache Daniel PSD NU
201. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
202. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Tușa Adriana Diana PSD NU
205. Tuță George-Cristian PNL NU
206. Țachianu Marian PSD NU
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
208. Țoiu Oana-Silvia USR NU
209. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
210. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
211. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
212. Vulpescu Ioan PSD NU
213. Weber Mihai PSD NU
214. Zakarias Zoltán UDMR NU
215. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 9:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro