Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 12:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 12:03

Subiect vot: PL 400/2021 - AMA 23
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:203 84 36 40 11 12 7 13
- voturi pentru (DA):138 84 35 - - 12 7 -
- voturi împotrivă (NU):48 - - 39 - - - 9
- abțineri:16 - 1 - 11 - - 4
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albotă Emil-Florin PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR Abținere
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR Abținere
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR NU
26. Bola Bogdan-Alexandru - NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra - NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR NU
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciornei Radu Tudor USR NU
45. Ciubuc Ciprian - Abținere
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
48. Cristian Brian USR NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Damian Romulus-Marius PSD DA
51. Dehelean Silviu USR NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Drancă Andrei-Iulian USR NU
54. Drulă Cătălin USR NU
55. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Enachi Raisa AUR Abținere
58. Fălcoi Nicu USR NU
59. Feodor Silviu Minoritati DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
61. Florea Daniel PSD DA
62. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Gál Károly UDMR DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheba Daniel-Sorin USR NU
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
70. Giurgiu Adrian USR NU
71. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
72. Gliga Dumitrița PSD DA
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
74. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
77. Gudu Michael PNL DA
78. Hajdu Gábor UDMR DA
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
80. Havârneanu Filip USR NU
81. Hărătău Elena PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
85. Ilie Victor USR NU
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR NU
89. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
90. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
91. Kiss János PNL DA
92. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
93. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
94. Könczei Csaba UDMR DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
96. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
97. Lasca Mihai Ioan - Abținere
98. Lazăr Ion-Marian USR NU
99. Lazăr Teodor USR NU
100. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
101. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
102. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
103. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
104. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
105. Manta Claudiu PSD DA
106. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
107. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
108. Mărculescu Dumitru PNL DA
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Miftode Marius-Andrei USR NU
111. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Miklós Zoltán UDMR DA
114. Mina Marian PSD DA
115. Mircea Florin PSD DA
116. Miruță Radu-Dinel USR NU
117. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
118. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
119. Molnar Radu-Iulian USR NU
120. Morar Olivia-Diana PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
122. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
123. Munteanu Remus PSD DA
124. Murariu Oana USR NU
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nagy Szabolcs UDMR DA
127. Nagy Vasile AUR Abținere
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
129. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
130. Neagu Denisa-Elena USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Orban Ludovic - NU
135. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Paladi George-Adrian PSD DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Panait Radu USR NU
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pavelescu Nicolae PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Piper-Savu Florin PSD DA
144. Plăiașu Gabriel - NU
145. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Dan-Cristian PSD DA
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
150. Rizea Cristina Camelia - NU
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
152. Roman Florin-Claudiu PNL DA
153. Salan Viorel PSD DA
154. Sandu Viorica PSD DA
155. Scripnic Lilian AUR Abținere
156. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Stancu Ionel Minoritati DA
161. Stancu Paul PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stângă George-Cătălin PNL DA
164. Stoian Maria PNL DA
165. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
166. Stoica Diana USR NU
167. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șerban Gianina AUR Abținere
170. Șimon Gheorghe PSD DA
171. Șișcu George PNL DA
172. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
173. Șoldan Gheorghe PSD DA
174. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
175. Tanasă Dan AUR Abținere
176. Tănase Antonel - NU
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Tătaru Nelu PNL DA
179. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
180. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
181. Terente Eugen USR NU
182. Toda Daniel-Liviu - Abținere
183. Todosiu Beniamin USR NU
184. Toma Ilie PSD DA
185. Toma Vasilică PSD DA
186. Trăilă Cristina PNL DA
187. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
188. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PSD DA
191. Țachianu Marian PSD DA
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
193. Țoiu Oana-Silvia USR NU
194. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
195. Varga Glad-Aurel PNL DA
196. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
197. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
198. Vîlceanu Dan PNL DA
199. Vulpescu Ioan PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zakarias Zoltán UDMR DA
202. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 9:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro