Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 12:51

Subiect vot: PL 374/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:217 94 43 33 19 5 6 17
- voturi pentru (DA):210 94 43 33 16 5 6 13
- voturi împotrivă (NU):3 - - - 2 - - 1
- abțineri:3 - - - 1 - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Damian Romulus-Marius PSD DA
59. Dămureanu Ringo AUR Abținere
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Fălcoi Nicu USR DA
65. Fechet Mircea PNL DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Flucuș Dumitru AUR DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
81. Giurgiu Adrian USR DA
82. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
83. Gliga Dumitrița PSD DA
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
86. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel - DA
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Havârneanu Filip USR DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Horga Maria-Gabriela PNL DA
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
96. Huțu Alexandra PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ichim Cristian-Paul - DA
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
101. Ilie Victor USR DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
106. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
107. Könczei Csaba UDMR DA
108. Lasca Mihai Ioan - DA
109. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
110. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
111. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
112. Lupu Andrei-Răzvan - DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Mang Ioan PSD DA
115. Manta Claudiu PSD DA
116. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
117. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
118. Mărculescu Dumitru PNL DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Mina Marian PSD DA
124. Mircea Florin PSD DA
125. Miruță Radu-Dinel USR DA
126. Mitrea Dumitrina AUR DA
127. Moisin Radu-Marin PNL DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Morar Olivia-Diana PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
133. Munteanu Remus PSD DA
134. Murariu Oana USR DA
135. Nagy Vasile AUR DA
136. Năcuță Sorin PNL DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Paladi George-Adrian PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pavelescu Nicolae PSD DA
149. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Piper-Savu Florin PSD DA
152. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Dan-Cristian PSD DA
155. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
156. Prunean Alin-Costel - DA
157. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
158. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
159. Rizea Cristina Camelia - DA
160. Roman Nicolae - NU
161. Roșca Mircea PNL DA
162. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
163. Salan Viorel PSD DA
164. Sandu Viorica PSD DA
165. Sas Lóránt-Zoltan - DA
166. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
167. Scripnic Lilian AUR DA
168. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
169. Simonis Alfred - Robert PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Stancu Ionel Minoritati DA
172. Stancu Paul PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Vetuța PNL DA
175. Stângă George-Cătălin PNL DA
176. Stoian Maria PNL DA
177. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
178. Stoica Diana USR DA
179. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Șandru Cosmin PNL DA
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
183. Șerban Gianina AUR DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șoldan Gheorghe PSD DA
186. Ștefan Ion - -
187. Tanasă Dan AUR DA
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
189. Tătaru Nelu PNL DA
190. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
191. Terente Eugen USR DA
192. Thellmann Christine PNL DA
193. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
194. Tobă Francisc - DA
195. Toda Daniel-Liviu - DA
196. Todosiu Beniamin USR DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Toma Vasilică PSD DA
199. Trăilă Cristina PNL DA
200. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
201. Tudorache Daniel PSD DA
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Tușa Adriana Diana PSD DA
205. Tuță George-Cristian PNL DA
206. Țachianu Marian PSD DA
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
208. Țoiu Oana-Silvia USR DA
209. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
210. Varga Glad-Aurel PNL DA
211. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
212. Vexler Silviu Minoritati DA
213. Vulpescu Ioan PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zakarias Zoltán UDMR DA
216. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 17:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro