Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 13:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 13:56

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:205 93 33 33 14 7 10 15
- voturi pentru (DA):181 93 33 30 1 7 10 7
- voturi împotrivă (NU):20 - - - 13 - - 7
- abțineri:4 - - 3 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - NU
49. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Damian Romulus-Marius PSD DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Drancă Andrei-Iulian USR DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Enachi Raisa AUR NU
61. Fălcoi Nicu USR DA
62. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
63. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
64. Florea Daniel PSD DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gál Károly UDMR DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheba Daniel-Sorin USR DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
76. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
77. Gliga Dumitrița PSD DA
78. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
79. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
80. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
81. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel - DA
83. Gudu Michael PNL DA
84. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
85. Havârneanu Filip USR DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
88. Ilie Victor USR DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
92. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
93. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
94. Könczei Csaba UDMR DA
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
100. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
101. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Mang Ioan PSD DA
104. Manta Claudiu PSD DA
105. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
106. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
107. Mărculescu Dumitru PNL DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Miftode Marius-Andrei USR DA
110. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mina Marian PSD DA
113. Mircea Florin PSD DA
114. Miruță Radu-Dinel USR DA
115. Mitrea Dumitrina AUR NU
116. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
117. Moisin Radu-Marin PNL DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Molnar Ervin PNL DA
120. Molnar Radu-Iulian USR DA
121. Morar Olivia-Diana PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Munteanu Remus PSD DA
124. Murariu Oana USR DA
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nacov Gheorghe Minoritati DA
127. Nagy Szabolcs UDMR DA
128. Nagy Vasile AUR NU
129. Năcuță Sorin PNL DA
130. Neagu Denisa-Elena USR DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Orban Ludovic - NU
135. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Paladi George-Adrian PSD DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pavelescu Nicolae PSD DA
141. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Piper-Savu Florin PSD DA
144. Plăiașu Gabriel - NU
145. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Dan-Cristian PSD DA
148. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prunean Alin-Costel - DA
151. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
152. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
153. Rizea Cristina Camelia - DA
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Roman Nicolae - DA
156. Rujan Dumitru PNL DA
157. Salan Viorel PSD DA
158. Sandu Viorica PSD DA
159. Scripnic Lilian AUR NU
160. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Stancu Ionel Minoritati DA
164. Stancu Paul PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stângă George-Cătălin PNL DA
167. Stoian Maria PNL DA
168. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
169. Stoica Diana USR Abținere
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șișcu George PNL DA
175. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
176. Șoldan Gheorghe PSD DA
177. Șoptică Costel PNL DA
178. Tanasă Dan AUR NU
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
180. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
181. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
182. Terente Eugen USR DA
183. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
184. Tobă Francisc - DA
185. Todosiu Beniamin USR DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Toma Vasilică PSD DA
188. Trăilă Cristina PNL DA
189. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
190. Tudorache Daniel PSD DA
191. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
192. Turcan Raluca PNL DA
193. Tușa Adriana Diana PSD DA
194. Tuță George-Cristian PNL DA
195. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
196. Țoiu Oana-Silvia USR DA
197. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
198. Varga Glad-Aurel PNL DA
199. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
200. Vexler Silviu Minoritati DA
201. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
202. Vulpescu Ioan PSD DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zakarias Zoltán UDMR DA
205. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 0:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro