Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:19

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:265 93 64 39 17 17 12 23
- voturi pentru (DA):185 57 62 34 3 16 8 5
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:76 36 1 4 13 1 4 17

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
3. Aelenei Dănuț - -
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR -
18. Badiu Georgel AUR -
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR Abținere
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad - -
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR -
37. Bode Lucian Nicolae PNL -
38. Bola Bogdan-Alexandru - -
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD -
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD -
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra - -
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD -
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - -
58. Cîtea Vasile PSD -
59. Coarnă Dumitru - -
60. Coleșa Ilie-Alin AUR -
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD -
65. Cristescu Radu-Mihai PSD -
66. Cristian Brian USR DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Damian Romulus-Marius PSD -
70. Dehelean Silviu USR -
71. Dinu Cristina-Elena PSD -
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD -
76. Enachi Raisa AUR -
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Fechet Mircea PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD -
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR -
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin USR DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD -
94. Giurgiu Adrian USR DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Horga Maria-Gabriela PNL DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD -
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati -
113. Ichim Cristian-Paul - -
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD -
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George - -
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD -
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - -
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR -
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD -
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD -
143. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
144. Mărculescu Dumitru PNL DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD -
151. Mircea Florin PSD -
152. Miruță Radu-Dinel USR DA
153. Mitrea Dumitrina AUR -
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Muncaciu Sorin-Titus AUR -
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nagy Szabolcs UDMR DA
166. Nagy Vasile AUR NU
167. Năcuță Sorin PNL NU
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD -
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Niță Nicu PSD -
174. Orban Ludovic - -
175. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
176. Oteșanu Daniela PSD -
177. Paladi George-Adrian PSD -
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Paraschiv Rodica PSD -
180. Pavelescu Nicolae PSD DA
181. Păunescu Silviu-Titus AUR -
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD -
183. Piper-Savu Florin PSD -
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Plăiașu Gabriel - -
186. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popescu Pavel PNL DA
190. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Prunean Alin-Costel - -
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - Abținere
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Salan Viorel PSD DA
202. Sandu Viorica PSD -
203. Sas Lóránt-Zoltan - DA
204. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
205. Scripnic Lilian AUR -
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD -
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stancu Paul PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD -
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoian Maria PNL DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
218. Stoica Ciprian-Titi AUR -
219. Stoica Diana USR -
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șandru Cosmin PNL DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
225. Șerban Gianina AUR -
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șlincu Dan-Constantin PSD -
229. Șoldan Gheorghe PSD DA
230. Șoptică Costel PNL DA
231. Ștefan Ion - DA
232. Tanasă Dan AUR -
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
235. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
236. Terente Eugen USR DA
237. Thellmann Christine PNL DA
238. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
239. Tobă Francisc - -
240. Toda Daniel-Liviu - -
241. Todosiu Beniamin USR DA
242. Toma Ilie PSD -
243. Toma Vasilică PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Trif Bogdan Gheorghe PSD -
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Tușa Adriana Diana PSD DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
252. Țoiu Oana-Silvia USR DA
253. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
255. Varga Glad-Aurel PNL DA
256. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
257. Vexler Silviu Minoritati -
258. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Volosatîi Boris AUR DA
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zakarias Zoltán UDMR DA
264. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 1:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro