Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:27

Subiect vot: Vot final - PL-x 198/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 198/2022 privind stabilirea unor măsuri referitoare la executarea sancțiunilor contravenționale aplicate în temeiul art. 4 alin. (1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 129/2021 privind implementarea formularului digital de intrare în România, abrogată prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 22/2022 pentru abrogarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 129/2021 privind implementarea formularului digital de intrare în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 98 69 39 20 19 15 23
- voturi pentru (DA):282 98 69 39 20 19 15 22
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad - DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra - DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian - DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru - DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - DA
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan - DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Mang Ioan PSD DA
154. Manta Claudiu PSD DA
155. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Miftode Marius-Andrei USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Mircea Florin PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel USR DA
166. Mitrea Dumitrina AUR DA
167. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Ervin PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nacov Gheorghe Minoritati DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
183. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
184. Neagu Denisa-Elena USR DA
185. Neață Eugen PSD DA
186. Nechita Aurel PSD DA
187. Niță Nicu PSD DA
188. Orban Ludovic - DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Plăiașu Gabriel - DA
200. Polak Tudor PNL DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
202. Pop Rareș Tudor USR DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PSD DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Prunean Alin-Costel - DA
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia - DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae - Abținere
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Salan Viorel PSD DA
220. Sandu Viorica PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan - DA
222. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
223. Scripnic Lilian AUR DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stancu Paul PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Vetuța PNL DA
233. Stângă George-Cătălin PNL DA
234. Stoian Maria PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoldan Gheorghe PSD DA
247. Ștefan Ion - DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tătaru Nelu PNL DA
251. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
252. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
253. Terente Eugen USR DA
254. Thellmann Christine PNL DA
255. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
256. Tobă Francisc - DA
257. Toda Daniel-Liviu - DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Toma Vasilică PSD DA
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
264. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Tuță George-Cristian PNL DA
268. Țachianu Marian PSD DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia USR DA
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL DA
278. Volosatîi Boris AUR DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zakarias Zoltán UDMR DA
282. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 3:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro