Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:38

Subiect vot: Vot final - PL-x 37/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 37/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.198/2020 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.147/2020 privind acordarea unor zile libere pentru părinți în vederea supravegherii copiilor, în situația limitării sau suspendării activităților didactice care presupun prezența efectivă a copiilor în unitățile de învățământ și în unitățile de educație timpurie antepreșcolară, ca urmare a răspândirii coronavirusului SARS-CoV-2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:288 99 71 43 19 18 15 23
- voturi pentru (DA):283 99 71 43 19 18 15 18
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - NU
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae - Abținere
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel - NU
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul - DA
130. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
131. Ilie Victor USR DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George - DA
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
141. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
142. Könczei Csaba UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan - DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
159. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
160. Mărculescu Dumitru PNL DA
161. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD DA
167. Mircea Florin PSD DA
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Mitrea Dumitrina AUR DA
170. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Ervin PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
178. Munteanu Remus PSD DA
179. Murariu Oana USR DA
180. Mușoiu Ștefan PSD DA
181. Nacov Gheorghe Minoritati DA
182. Nagy Szabolcs UDMR DA
183. Nagy Vasile AUR DA
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
187. Neagu Denisa-Elena USR DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Niță Nicu PSD DA
191. Orban Ludovic - DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
193. Oteșanu Daniela PSD DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Paraschiv Rodica PSD DA
197. Pavelescu Nicolae PSD DA
198. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel - DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Rareș Tudor USR DA
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PSD DA
208. Popescu Pavel PNL DA
209. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Prunean Alin-Costel - DA
214. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
215. Rizea Cristina Camelia - DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Nicolae - Abținere
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rujan Dumitru PNL DA
221. Salan Viorel PSD DA
222. Sandu Viorica PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan - DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
225. Scripnic Lilian AUR DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stancu Paul PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stângă George-Cătălin PNL DA
236. Stoian Maria PNL DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
239. Stoica Diana USR DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șandru Cosmin PNL DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șerban Gianina AUR DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
249. Șoldan Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Ștefan Ion - DA
252. Tanasă Dan AUR DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Tătaru Nelu PNL DA
255. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
256. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
257. Terente Eugen USR DA
258. Thellmann Christine PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
260. Tobă Francisc - NU
261. Toda Daniel-Liviu - DA
262. Todosiu Beniamin USR DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Toma Vasilică PSD DA
265. Trăilă Cristina PNL DA
266. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
269. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Tuță George-Cristian PNL DA
273. Țachianu Marian PSD DA
274. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
275. Țoiu Oana-Silvia USR DA
276. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
278. Varga Glad-Aurel PNL DA
279. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
282. Vîlceanu Dan PNL DA
283. Volosatîi Boris AUR DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zakarias Zoltán UDMR DA
287. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 3 octombrie 2022, 5:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro