Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:40

Subiect vot: Vot final - PL-x 490/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 490/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.31/2007 privind reorganizarea și funcționarea Academiei Oamenilor de Știință din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:285 100 67 43 19 18 15 23
- voturi pentru (DA):203 100 66 - 1 18 15 3
- voturi împotrivă (NU):60 - - 43 1 - - 16
- abțineri:22 - 1 - 17 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR NU
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - NU
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR NU
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - NU
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR NU
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR Abținere
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR NU
61. Ciubuc Ciprian - Abținere
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR NU
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR NU
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR NU
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR NU
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fălcoi Nicu USR NU
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR Abținere
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR NU
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae - Abținere
108. Giurgiu Adrian USR NU
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel - DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
119. Havârneanu Filip USR NU
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul - NU
128. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
129. Ilie Victor USR NU
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR NU
133. Ionescu George - NU
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lazăr Ion-Marian USR NU
144. Lazăr Teodor USR NU
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan - NU
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Miftode Marius-Andrei USR NU
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR NU
167. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
168. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR NU
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR NU
178. Mușoiu Ștefan PSD DA
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR Abținere
182. Năcuță Sorin PNL DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR NU
186. Neață Eugen PSD DA
187. Niță Nicu PSD DA
188. Orban Ludovic - NU
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Piper-Savu Florin PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
199. Polak Tudor PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
201. Pop Rareș Tudor USR NU
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR NU
209. Prunean Alin-Costel - NU
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia - NU
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
214. Roman Nicolae - Abținere
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rujan Dumitru PNL DA
217. Salan Viorel PSD DA
218. Sandu Viorica PSD DA
219. Sas Lóránt-Zoltan - NU
220. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
221. Scripnic Lilian AUR Abținere
222. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Vetuța PNL DA
231. Stângă George-Cătălin PNL DA
232. Stoian Maria PNL DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
235. Stoica Diana USR NU
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șandru Cosmin PNL DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șerban Gianina AUR Abținere
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
245. Șoldan Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șovăială Constantin - NU
248. Ștefan Ion - NU
249. Tanasă Dan AUR Abținere
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR NU
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu - NU
259. Todosiu Beniamin USR NU
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Tuță George-Cristian PNL DA
270. Țachianu Marian PSD DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
272. Țoiu Oana-Silvia USR NU
273. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Volosatîi Boris AUR DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zakarias Zoltán UDMR DA
284. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 20:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro