Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:47

Subiect vot: Vot final - PL-x 259/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 259/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.46/2022 privind măsurile de punere în aplicare a Regulamentului (UE) 2019/452 al Parlamentului European și al Consiliului din 19 martie 2019 de stabilire a unui cadru pentru examinarea investițiilor străine directe în Uniune, precum și pentru modificarea și completarea Legii concurenței nr.21/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:284 99 69 43 18 18 14 23
- voturi pentru (DA):213 99 69 2 7 18 14 4
- voturi împotrivă (NU):42 - - 40 - - - 2
- abțineri:18 - - 1 - - - 17
- nu au votat:11 - - - 11 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - NU
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR NU
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR NU
61. Ciubuc Ciprian - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin AUR -
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR NU
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR NU
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR NU
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR -
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR NU
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR NU
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giurgiu Adrian USR NU
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
117. Havârneanu Filip USR NU
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - Abținere
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR NU
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George - Abținere
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR -
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian USR NU
142. Lazăr Teodor USR NU
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Mang Ioan PSD DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Miftode Marius-Andrei USR NU
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR NU
165. Mitrea Dumitrina AUR -
166. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR NU
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR -
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR NU
176. Mușoiu Ștefan PSD DA
177. Nacov Gheorghe Minoritati DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR NU
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic - Abținere
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Păunescu Silviu-Titus AUR -
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Piper-Savu Florin PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel - Abținere
199. Polak Tudor PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
201. Pop Rareș Tudor USR NU
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR NU
209. Prunean Alin-Costel - Abținere
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
211. Rafila Alexandru PSD DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia - Abținere
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae - DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Salan Viorel PSD DA
220. Sandu Viorica PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
222. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
223. Scripnic Lilian AUR -
224. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stancu Paul PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Vetuța PNL DA
233. Stângă George-Cătălin PNL DA
234. Stoian Maria PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR -
237. Stoica Diana USR NU
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șandru Cosmin PNL DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șerban Gianina AUR DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Ștefan Ion - Abținere
249. Tanasă Dan AUR -
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
253. Terente Eugen USR NU
254. Thellmann Christine PNL DA
255. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
256. Tobă Francisc - NU
257. Toda Daniel-Liviu - Abținere
258. Todosiu Beniamin USR NU
259. Toma Ilie PSD DA
260. Toma Vasilică PSD DA
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR NU
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Volosatîi Boris AUR DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 2:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro