Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:06

Subiect vot: Vot final - PL-x 349/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 349/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.64/2022 privind ajustarea prețurilor și a valorii devizelor generale în cadrul proiectelor finanțate din fonduri externe nerambursabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 97 64 41 19 18 14 25
- voturi pentru (DA):273 97 64 40 19 18 14 21
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
104. Giugea Nicolae - Abținere
105. Giurgiu Adrian USR DA
106. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
120. Huțu Alexandra PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul - DA
125. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George - DA
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - Abținere
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan - DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Orban Ludovic - DA
187. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
198. Pop Rareș Tudor USR DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Prunean Alin-Costel - DA
207. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia - DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Nicolae - Abținere
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sandu Viorica PSD DA
216. Sas Lóránt-Zoltan - DA
217. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
218. Scripnic Lilian AUR DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
232. Stoica Diana USR DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șandru Cosmin PNL DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șerban Gianina AUR DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
242. Șoldan Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Ștefan Ion - DA
245. Tanasă Dan AUR DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
249. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
250. Terente Eugen USR DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Tobă Francisc - DA
253. Toda Daniel-Liviu - DA
254. Todosiu Beniamin USR DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 3 octombrie 2022, 6:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro