Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:20

Subiect vot: Vot final - PL-x 531/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 531/2021 pentru modificarea Legii fondului funciar nr.18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 98 67 44 17 18 14 20
- voturi pentru (DA):205 98 67 2 - 18 14 6
- voturi împotrivă (NU):20 - - 1 17 - - 2
- abțineri:53 - - 41 - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR Abținere
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - Abținere
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
60. Ciubuc Ciprian - NU
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR NU
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
76. Drulă Cătălin USR Abținere
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR NU
82. Farago Petru UDMR DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fălcoi Nicu USR Abținere
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Flucuș Dumitru AUR NU
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Giugea Nicolae - Abținere
102. Giurgiu Adrian USR Abținere
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
110. Gudu Michael PNL DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
113. Havârneanu Filip USR Abținere
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul - DA
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR Abținere
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
127. Ionescu George - Abținere
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
138. Lazăr Teodor USR Abținere
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
160. Mitrea Dumitrina AUR NU
161. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR Abținere
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nagy Szabolcs UDMR DA
174. Nagy Vasile AUR NU
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - Abținere
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Panait Radu USR Abținere
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel - Abținere
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
194. Pop Rareș Tudor USR Abținere
195. Popa Alexandru PNL DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
203. Prunean Alin-Costel - DA
204. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia - DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Nicolae - Abținere
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rujan Dumitru PNL DA
212. Salan Viorel PSD DA
213. Sandu Viorica PSD DA
214. Sas Lóránt-Zoltan - DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
216. Scripnic Lilian AUR NU
217. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
230. Stoica Diana USR Abținere
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șandru Cosmin PNL DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șerban Gianina AUR NU
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
240. Șoldan Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR NU
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR Abținere
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - NU
251. Toda Daniel-Liviu - DA
252. Todosiu Beniamin USR Abținere
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Tuță George-Cristian PNL DA
263. Țachianu Marian PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
266. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR NU
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 3:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro