Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:23

Subiect vot: Vot final - PL-x 219/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 219/2022 privind protecția avertizorilor în interes public
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 98 69 42 18 17 14 22
- voturi pentru (DA):216 98 69 - 18 15 14 2
- voturi împotrivă (NU):55 - - 42 - - - 13
- abțineri:9 - - - - 2 - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - NU
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR NU
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR NU
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR NU
60. Ciubuc Ciprian - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR NU
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR NU
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR NU
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR NU
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
104. Giugea Nicolae - Abținere
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
115. Havârneanu Filip USR NU
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul - NU
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR NU
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR NU
129. Ionescu George - Abținere
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - NU
140. Lazăr Ion-Marian USR NU
141. Lazăr Teodor USR NU
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan - NU
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR NU
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR NU
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR NU
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR NU
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
181. Neagu Denisa-Elena USR NU
182. Neață Eugen PSD DA
183. Nechita Aurel PSD DA
184. Niță Nicu PSD DA
185. Orban Ludovic - NU
186. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Paladi George-Adrian PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel - NU
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
196. Pop Rareș Tudor USR NU
197. Popa Alexandru PNL DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Dan-Cristian PSD DA
200. Popescu Pavel PNL DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR NU
206. Prunean Alin-Costel - NU
207. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
208. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia - NU
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Nicolae - Abținere
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan - NU
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
232. Stoica Diana USR NU
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șandru Cosmin PNL DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șerban Gianina AUR DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
242. Șoldan Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR NU
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Tobă Francisc - NU
253. Toda Daniel-Liviu - NU
254. Todosiu Beniamin USR NU
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Tuță George-Cristian PNL DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țoiu Oana-Silvia USR NU
268. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
270. Varga Glad-Aurel PNL DA
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Volosatîi Boris AUR DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 20:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro