Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 15:20 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 15:20

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 461/2022 pentru modificarea art.14 lit.a) din Legea nr.51/1995 pentru organizarea și exercitarea profesiei de avocat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 93 55 35 22 14 13 24
- voturi pentru (DA):179 93 55 - - 14 13 4
- voturi împotrivă (NU):49 - - 35 - - - 14
- abțineri:28 - - - 22 - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR NU
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR Abținere
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciofu Cătălina PNL DA
49. Ciubuc Ciprian - Abținere
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dancă Ionel - Abținere
64. Dămureanu Ringo AUR Abținere
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR NU
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR Abținere
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Daniel - DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR Abținere
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin USR NU
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel - DA
101. Gudu Michael PNL DA
102. Hajdu Gábor UDMR DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Horga Maria-Gabriela PNL DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - NU
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR NU
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR NU
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Könczei Csaba UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR NU
124. Lazăr Teodor USR NU
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - NU
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
133. Mang Ioan PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei USR NU
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR NU
143. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR NU
148. Morar Olivia-Diana PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Murariu Oana USR NU
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nacov Gheorghe Minoritati DA
156. Nagy Szabolcs UDMR DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Denisa-Elena USR NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Panait Radu USR NU
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Pecingină Gheorghe PNL DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - NU
177. Pop Darius AUR Abținere
178. Pop Rareș Tudor USR NU
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Predescu Ana-Loredana PSD DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prunean Alin-Costel - NU
189. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
190. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
191. Rizea Cristina Camelia - NU
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roman Nicolae - Abținere
195. Roșca Mircea PNL DA
196. Rujan Dumitru PNL DA
197. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
198. Salan Viorel PSD DA
199. Sandu Viorica PSD DA
200. Sas Lóránt-Zoltan - NU
201. Scripnic Lilian AUR Abținere
202. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simion George-Nicolae AUR Abținere
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stoian Maria PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
214. Stoica Diana USR NU
215. Stoica Elena PSD DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
217. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șandru Cosmin PNL DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR Abținere
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - NU
228. Tănase Antonel - Abținere
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Tătaru Nelu PNL DA
231. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR NU
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Tobă Francisc - DA
237. Todosiu Beniamin USR NU
238. Toma Ilie PSD DA
239. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
240. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
241. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țoiu Oana-Silvia USR NU
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Volosatîi Boris AUR Abținere
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 28 noiembrie 2022, 21:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro