Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:26 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:26

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 201
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:218 81 50 34 13 10 8 22
- voturi pentru (DA):49 - - 34 - - - 15
- voturi împotrivă (NU):151 81 50 - - 10 8 2
- abțineri:18 - - - 13 - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
19. Balan Ioan PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan PNL NU
21. Banias Mircea Marius PNL NU
22. Barbu Costel PNL NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burciu Cristina PNL NU
41. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chelaru Mircia AUR Abținere
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD NU
51. Ciofu Cătălina PNL NU
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
57. Cozma Adrian-Felician PNL NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Cristea Andi-Lucian PSD NU
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati NU
62. Csoma Botond UDMR NU
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Damian Romulus-Marius PSD NU
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
70. Enachi Raisa AUR Abținere
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Fechet Mircea PNL NU
75. Florea Daniel - NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Anamaria - DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL NU
87. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
88. Giugea Nicolae PNL NU
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
91. Gliga Dumitrița PSD NU
92. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
93. Grosaru Andi-Gabriel - NU
94. Gudu Michael PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Horga Maria-Gabriela PNL NU
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
98. Huțu Alexandra PSD NU
99. Iancu Marius-Ionel PSD NU
100. Ichim Cristian-Paul - Abținere
101. Ilie Victor USR DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
103. Intotero Natalia-Elena PSD NU
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
106. Kelemen Attila UDMR NU
107. Kiss János PNL NU
108. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
109. Könczei Csaba UDMR NU
110. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
111. Lasca Mihai Ioan - DA
112. Lazăr Ion-Marian USR DA
113. Lazăr Teodor USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Longher Ghervazen Minoritati NU
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD NU
119. Mang Ioan PSD NU
120. Manta Claudiu PSD NU
121. Mărculescu Dumitru PNL NU
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
126. Miruță Radu-Dinel USR DA
127. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
128. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
129. Molnar Ervin PNL NU
130. Molnar Radu-Iulian USR DA
131. Morar Olivia-Diana PNL NU
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Murariu Oana USR DA
134. Mușoiu Ștefan PSD NU
135. Nacov Gheorghe Minoritati NU
136. Nagy Szabolcs UDMR NU
137. Năcuță Sorin PNL NU
138. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD NU
141. Niță Nicu PSD NU
142. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
143. Oteșanu Daniela PSD NU
144. Özmen Oana-Marciana PNL NU
145. Paladi George-Adrian PSD NU
146. Pambuccian Varujan Minoritati NU
147. Panait Radu USR DA
148. Paraschiv Rodica PSD NU
149. Pavelescu Nicolae PSD NU
150. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
153. Piper-Savu Florin PSD NU
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Plăiașu Gabriel - DA
156. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
157. Pop Darius AUR Abținere
158. Pop Rareș Tudor USR DA
159. Popa Radu Mihai PSD NU
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
161. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
162. Popica Eduard-Andrei PSD NU
163. Predescu Ana-Loredana PSD NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD NU
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
167. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roman Nicolae - Abținere
170. Rujan Dumitru PNL NU
171. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
172. Salan Viorel PSD NU
173. Sandu Viorica PSD NU
174. Sas Lóránt-Zoltan - DA
175. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
176. Scripnic Lilian AUR Abținere
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Seres Dénes UDMR NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD NU
180. Stancu Paul PSD NU
181. Stativă Irinel Ioan PSD NU
182. Stoian Maria PNL NU
183. Stoica Elena PSD NU
184. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șișcu George PNL NU
189. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
190. Șoldan Gheorghe PSD NU
191. Șoptică Costel PNL NU
192. Șovăială Constantin - DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
194. Tănase Antonel - DA
195. Tătaru Nelu PNL NU
196. Terente Eugen USR DA
197. Thellmann Christine PNL NU
198. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
199. Tobă Francisc - DA
200. Toda Daniel-Liviu - Abținere
201. Toma Ilie PSD NU
202. Toma Vasilică PSD NU
203. Trăilă Cristina PNL NU
204. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
205. Tudorache Daniel PSD NU
206. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
207. Țachianu Marian PSD NU
208. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
209. Țoiu Oana-Silvia USR DA
210. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
211. Varga Glad-Aurel PNL NU
212. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
213. Volosatîi Boris AUR Abținere
214. Vulpescu Ioan PSD NU
215. Weber Mihai PSD NU
216. Zakarias Zoltán UDMR NU
217. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 28 noiembrie 2022, 21:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro