Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2007 > 13:15 Versiunea pentru printare
Joi, 28 iunie 2007, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
PL 236/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.236/2000 privind regimul ariilor naturale protejate, conservarea habitatelor naturale, a florei și faunei sălbatice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 80 33 15 30 16 11 10 15
- voturi pentru (DA):208 79 33 15 30 16 11 10 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PD-L DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciontu Corneliu PC DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Corlățean Titus PSD DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Dan Iosif PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dumitru Ion PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Giurgiu Mircia - DA
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Grigore Dan PD-L DA
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD DA
79. Hanganu Romeo Octavian PC DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
82. Hrebenciuc Viorel PSD DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iustian Mircea Teodor - DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lificiu Petru - DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Man Mircea PD-L DA
98. Manda Iulian Claudiu PSD DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon - DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Matei Cătălin Lucian PSD DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PRM DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Mînzînă Ion PRM DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocanu Vasile PSD DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mohora Tudor PSD DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Nechita Aurel PSD DA
131. Nedelcu Gabriela PSD DA
132. Nica Dan PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
135. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
136. Niță Constantin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olarean Aurel PD-L DA
139. Oltean Ioan PD-L DA
140. Olteanu Bogdan PNL DA
141. Ovidenie Costel - DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pardău Dumitru - DA
145. Petrea Constantin PD-L DA
146. Ponta Victor-Viorel PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Daniela PC DA
149. Popa Nicolae PNL DA
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Pușcaș Vasile PSD DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Radan Mihai Minoritati DA
156. Rădulescu Cristian PD-L DA
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
158. Rus Ioan Aurel PRM DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel - DA
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD DA
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
169. Sirețeanu Mihail PSD DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stan Ion PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Mircea PSD DA
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știrbeț Cornel - DA
183. Știreanu Octavian PSD DA
184. Știucă Alecsandru PSD DA
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tamás Sándor UDMR DA
187. Tămagă Constantin PSD DA
188. Teodorescu George Alin PSD DA
189. Timar Liviu PSD DA
190. Timiș Ioan PNL DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Tudor Marcu PRM DA
194. Tudose Mihai PSD DA
195. Ungureanu Petre - DA
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasile Aurelia PSD DA
200. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
201. Văsioiu Horia PD-L DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Voicu Cătălin PSD DA
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail - DA
208. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
209. Zegrean Augustin PD-L DA
210. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 3 august 2020, 18:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro