Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2007 > 13:15 Versiunea pentru printare
Joi, 28 iunie 2007, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
PL 407/2007 pentru modificarea și completarea unor acte normative care reglementează evidența persoanelor, eliberarea actelor de identitate și activitatea serviciilor publice comunitare de evidență a persoanelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:211 80 35 15 30 17 11 10 13
- voturi pentru (DA):200 72 35 15 29 16 11 10 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:9 7 - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PD-L DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - DA
8. Andronescu Ecaterina PSD -
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L -
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Ioan PSD -
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD Abținere
61. Dumitru Ion PSD -
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iustian Mircea Teodor - DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Man Mircea PD-L DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon - DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mironescu Laurențiu PD-L DA
119. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
120. Mitrea Miron Tudor PSD DA
121. Mînzînă Ion PRM DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohora Tudor PSD DA
127. Moisoiu Adrian PRM DA
128. Moldovan Emil Radu PSD DA
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
138. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
139. Niță Constantin PSD -
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olarean Aurel PD-L DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Ovidenie Costel - DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pardău Dumitru - DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Ponta Victor-Viorel PSD DA
150. Pop Claudiu Adrian PSD DA
151. Popa Daniela PC DA
152. Popa Nicolae PNL DA
153. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Pușcaș Vasile PSD DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Sanda Victor PSD DA
164. Sandu Gabriel - DA
165. Sandu-Capră Mihai PNL DA
166. Sasu Ion PSD DA
167. Săniuță Marian-Florian PSD DA
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
172. Sirețeanu Mihail PSD DA
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Soporan Vasile Filip PSD DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD -
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
180. Stănescu Mircea PSD DA
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L DA
183. Strungă Emil PNL DA
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Știrbeț Cornel - DA
186. Știreanu Octavian PSD DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tamás Sándor UDMR DA
190. Tămagă Constantin PSD DA
191. Timar Liviu PSD DA
192. Timiș Ioan PNL DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toró Tiberiu UDMR DA
195. Tudor Marcu PRM DA
196. Tudose Mihai PSD -
197. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
198. Ursărescu Dorinel PNL DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
202. Văsioiu Horia PD-L DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD DA
204. Vlădoiu Aurel PSD DA
205. Voicu Cătălin PSD DA
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Voinea Florea PSD DA
208. Zaharia Claudius Mihail - DA
209. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
210. Zegrean Augustin PD-L DA
211. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 septembrie 2020, 21:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro