Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2007 > 13:24 Versiunea pentru printare
Joi, 28 iunie 2007, ora 13:24

Poziție pe
ordinea de zi:
44
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 379/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, cu modificările și completările ulterioare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 81 36 16 33 15 11 8 15
- voturi pentru (DA):168 76 35 16 4 15 11 7 4
- voturi împotrivă (NU):36 - - - 29 - - - 7
- abțineri:7 2 1 - - - - - 4
- nu au votat:4 3 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L NU
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică - NU
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L NU
37. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dan Iosif PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati -
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD Abținere
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Godja Petru PSD DA
81. Grigore Dan PD-L NU
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
87. Hrebenciuc Viorel PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L NU
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilie Cristian PD-L NU
93. Ionescu Daniel PD-L NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iustian Mircea Teodor - NU
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lificiu Petru - DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Man Mircea PD-L NU
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon - DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L NU
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
122. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L NU
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Movilă Petru PD-L NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
141. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
142. Niță Constantin PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olarean Aurel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L NU
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - Abținere
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pardău Dumitru - Abținere
150. Petrea Constantin PD-L NU
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD -
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
156. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
159. Pușcaș Vasile PSD DA
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Radan Mihai Minoritati DA
162. Rădulescu Cristian PD-L NU
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
164. Rus Ioan Aurel PRM DA
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Sanda Victor PSD -
167. Sandu Gabriel - NU
168. Sandu-Capră Mihai PNL DA
169. Sasu Ion PSD DA
170. Săniuță Marian-Florian PSD DA
171. Săpunaru Nini PNL DA
172. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
175. Sirețeanu Mihail PSD DA
176. Soporan Vasile Filip PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stan Ion PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
182. Stănescu Mircea PSD DA
183. Stoica Ion - NU
184. Străchinaru Petre PD-L NU
185. Strungă Emil PNL DA
186. Szekely Levente Csaba UDMR DA
187. Știrbeț Cornel - NU
188. Știreanu Octavian PSD DA
189. Știucă Alecsandru PSD DA
190. Tabără Valeriu PD-L DA
191. Tamás Sándor UDMR DA
192. Tămagă Constantin PSD DA
193. Teodorescu George Alin PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Toró Tiberiu UDMR DA
198. Tudor Marcu PRM DA
199. Tudose Mihai PSD DA
200. Ungureanu Petre - NU
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasile Aurelia PSD DA
205. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
206. Văsioiu Horia PD-L NU
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Cătălin PSD DA
210. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
211. Voinea Florea PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail - NU
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
214. Zegrean Augustin PD-L DA
215. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 septembrie 2020, 20:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro