Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.09.2007 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 11 septembrie 2007, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 512/2005 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 127/2005 privind modificarea art.33 alin.(1) din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997, precum și a art.III al titlului VI din Legea nr.247/2005 privind reforma în domeniile proprietății și justiției, precum și unele măsuri adiacente
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 65 35 18 36 16 12 10 21
- voturi pentru (DA):125 1 35 1 36 16 11 9 16
- voturi împotrivă (NU):83 63 - 17 - - - 1 2
- abțineri:4 1 - - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică - DA
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru - DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM NU
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD NU
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
38. Călian Petru PC DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD NU
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Viorel PSD NU
49. Corlățean Titus PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Zamfir - NU
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD NU
61. Dumitru Ion PSD NU
62. Dușa Mircea PSD Abținere
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM NU
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Gușă Cozmin Horea - NU
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hoinaru Marian - DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iriza Marius PRM NU
93. Iustian Mircea Teodor - DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L DA
99. Lari-Iorga Leonida - DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD NU
103. Magheru Paul PRM NU
104. Man Mircea PD-L DA
105. Manda Iulian Claudiu PSD NU
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marin Constantin PSD NU
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD NU
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
115. Mătușa Tudor PRM NU
116. Merce Ilie PRM NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM NU
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Mitrea Manuela PSD NU
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mocanu Vasile PSD NU
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
127. Mocioalcă Ion PSD NU
128. Mohora Tudor PSD NU
129. Moisoiu Adrian PRM NU
130. Moldovan Emil Radu PSD NU
131. Momanu Corneliu - DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD NU
135. Nassar Rodica PSD NU
136. Nechita Aurel PSD NU
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD NU
139. Nicolicea Eugen PSD NU
140. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
141. Niță Constantin PSD NU
142. Nosa Iuliu PSD NU
143. Oancea Viorel - DA
144. Olarean Aurel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Păun Nicolae Minoritati NU
149. Pop Claudiu Adrian PSD NU
150. Popa Cornel PNL DA
151. Popa Daniela PC Abținere
152. Popa Nicolae PNL DA
153. Popescu Dan Ioan PC DA
154. Popescu Florin Aurelian - DA
155. Popescu Ionica Constanța PC DA
156. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
157. Pruteanu Vasile - DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
159. Pupeză Viorel PSD NU
160. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Rogin Marius PD-L DA
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
164. Rus Ioan Aurel PRM NU
165. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
166. Sanda Victor PSD NU
167. Sandu Gabriel - Abținere
168. Sasu Ion PSD NU
169. Săniuță Marian-Florian PSD NU
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Sârb Gheorghe PD-L DA
172. Sârbu Marian PSD NU
173. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Sirețeanu Mihail PSD NU
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Stan Ioan PSD NU
180. Stan Ion PSD NU
181. Stanciu Anghel PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
184. Stănescu Mircea PSD NU
185. Stoica Ion - DA
186. Străchinaru Petre PD-L DA
187. Strungă Emil PNL DA
188. Szekely Levente Csaba UDMR DA
189. Șandru Marcela Lavinia - -
190. Tamás Sándor UDMR DA
191. Tămagă Constantin PSD NU
192. Tărniceru Petru PSD NU
193. Timar Liviu PSD NU
194. Todoran Pavel PSD NU
195. Tudor Constantin PD-L DA
196. Tudor Marcu PRM NU
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș - DA
200. Ungureanu Petre - DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Vainer Aurel Minoritati DA
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD NU
206. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlădoiu Aurel PSD NU
209. Voicu Cătălin PSD NU
210. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
211. Voinea Florea PSD NU
212. Zaharia Claudius Mihail - DA
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 16:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro