Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 7 februarie 2006, ora 12:44

Subiect vot: Vot final
PL 579/2005 privind reorganizarea activității de protecție a plantelor și carantină fitosanitară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 87 47 21 31 20 19 12 10
- voturi pentru (DA):234 78 47 20 31 20 18 11 9
- voturi împotrivă (NU):9 7 - - - - - 1 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:3 2 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dan Iosif PSD NU
57. Diaconescu Marin PSD DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru PRM DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Zamfir PSD DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati NU
77. Florea Damian PC DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Georgescu Filip PSD NU
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghe Valeriu PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurescu Ion PSD DA
89. Glăvan Ștefan PC -
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan - DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ifrim Mircea PRM DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
103. Iordache Grațiela Denisa PC DA
104. Iriza Marius PRM DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR DA
112. Lakatos Petru UDMR DA
113. Lambrino Radu PD-L DA
114. Lificiu Petru - DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Luchian Ion PNL DA
117. Macaleți Costică PSD DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Manta Pantelimon PC DA
121. Marian Dan Mihai PNL DA
122. Marin Constantin PSD DA
123. Martin Eduard-Stelian PSD -
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
127. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
128. Mătușa Tudor PRM DA
129. Meir Nati - NU
130. Merce Ilie PRM DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihalache Sorin Dan PSD DA
133. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
134. Mircea Costache PRM DA
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
138. Mînzînă Ion PRM DA
139. Mocanu Alexandru PD-L DA
140. Mocanu Vasile PSD DA
141. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
142. Mocioalcă Ion PSD NU
143. Mohora Tudor PSD DA
144. Moisoiu Adrian PRM DA
145. Moldovan Emil Radu PSD DA
146. Momanu Corneliu PNL DA
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
148. Movilă Petru PD-L DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Nedelcu Gabriela PSD DA
154. Nica Dan PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
157. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
158. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
159. Niță Constantin PSD DA
160. Nițulescu Teodor PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oancea Viorel PNL DA
163. Olarean Aurel PD-L DA
164. Oltean Ioan PD-L DA
165. Ovidenie Costel - DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pardău Dumitru PNL DA
169. Pavelescu Aurelian - DA
170. Paveliu Marian Sorin PNL DA
171. Păun Nicolae Minoritati DA
172. Petrea Constantin PD-L DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Pop Claudiu Adrian PSD DA
175. Popa Cornel PNL DA
176. Popa Daniela PC DA
177. Popa Nicolae PC DA
178. Popescu Dan Ioan PSD DA
179. Popescu Florin Aurelian PNL DA
180. Popescu Ionica Constanța PC DA
181. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
182. Preda Cezar-Florin PD-L DA
183. Preda Ion PNL DA
184. Pruteanu Vasile PNL DA
185. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
186. Pupeză Viorel PSD DA
187. Pușcă Mircea Valer PNL DA
188. Puzdrea Dumitru - DA
189. Racoceanu Viorel PD-L DA
190. Radan Mihai Minoritati DA
191. Rogin Marius PD-L DA
192. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
193. Rus Ioan Aurel PRM DA
194. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
195. Sanda Victor PSD DA
196. Sasu Ion PSD DA
197. Săniuță Marian-Florian PSD -
198. Săpunaru Nini PNL DA
199. Sârb Gheorghe PSD NU
200. Sârbu Marian PSD DA
201. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
202. Scutaru Adrian George PNL DA
203. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Severin Adrian PSD DA
206. Sirețeanu Mihail PSD DA
207. Sóki Béla UDMR DA
208. Soporan Vasile Filip PSD DA
209. Stan Ioan PSD DA
210. Stan Ion PSD DA
211. Stănescu Mircea PD-L DA
212. Stoica Ion - DA
213. Străchinaru Petre PD-L DA
214. Strungă Emil PNL DA
215. Szekely Levente Csaba UDMR DA
216. Știrbeț Cornel PNL DA
217. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
218. Știreanu Octavian PSD DA
219. Știucă Alecsandru PSD DA
220. Tamás Sándor UDMR DA
221. Tămagă Constantin PSD DA
222. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
223. Tărniceru Petru PSD DA
224. Timar Liviu PSD DA
225. Timiș Ioan PSD DA
226. Todoran Pavel PSD DA
227. Toma Florentina Marilena PSD DA
228. Toma Horia-Victor PNL DA
229. Toró Tiberiu UDMR DA
230. Tudor Constantin PC DA
231. Tudose Mihai PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Țundrea Ioan PC DA
234. Ujeniuc Dragoș PNL DA
235. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
236. Ursărescu Dorinel PNL DA
237. Varga Attila UDMR DA
238. Vasile Aurelia PSD DA
239. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
240. Vălean Adina Ioana PNL DA
241. Văsioiu Horia PD-L DA
242. Vlase Petru Gabriel PSD DA
243. Vlădoiu Aurel PSD DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
245. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
246. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
247. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 22:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro