Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-34
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 808/2007 privind pensiile de stat și alte drepturi de asigurări sociale ale lucrătorilor din industria minieră
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 72 44 17 59 17 7 12 13
- voturi pentru (DA):152 6 44 2 59 16 6 12 7
- voturi împotrivă (NU):85 66 - 13 - 1 1 - 4
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD NU
14. Băeșu George PSD NU
15. Bălu Marius PD-L DA
16. Băluț Lucian PSD NU
17. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD NU
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Buzatu Dan Horațiu - Abținere
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PD-L DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD NU
44. Cindrea Ioan PSD NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Ioan PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD NU
55. Diaconescu Marin - NU
56. Diaconescu Renică PNL DA
57. Dobre Traian PNL DA
58. Dorneanu Valer PSD NU
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD NU
65. Dumitru Ion PSD NU
66. Dușa Mircea PSD NU
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Eserghep Gelil PRM NU
70. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM NU
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD NU
80. Georgescu Filip PSD NU
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - NU
85. Godja Petru PSD NU
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD NU
89. Gușă Cozmin Horea - NU
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hogea Vlad Gabriel PC DA
95. Hoinaru Marian PD-L DA
96. Iancu Iulian PSD NU
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ilie Cristian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PD-L DA
101. Iordache Florin PSD NU
102. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
103. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Kerekes Károly UDMR DA
106. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
107. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lambrino Radu PD-L DA
111. Lari-Iorga Leonida - NU
112. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
113. Lificiu Petru PD-L DA
114. Liga Dănuț PD-L DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Luchian Ion PNL DA
117. Macaleți Costică PSD NU
118. Magheru Paul PRM NU
119. Man Mircea PD-L DA
120. Manda Iulian Claudiu PSD NU
121. Manta Pantelimon PNL DA
122. Marian Dan Mihai PNL DA
123. Marin Constantin PSD NU
124. Martin Eduard-Stelian PSD NU
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR DA
127. Matei Cătălin Lucian PSD NU
128. Mazăre Alexandru PSD NU
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
131. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
132. Mătușa Tudor PRM NU
133. Meir Nati - DA
134. Merce Ilie PRM DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD DA
138. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
139. Mircea Costache PRM NU
140. Mironescu Laurențiu PD-L DA
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
142. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
143. Mocanu Alexandru PD-L DA
144. Mocanu Vasile PSD NU
145. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
146. Mocioalcă Ion PSD NU
147. Mohora Tudor PSD NU
148. Moisoiu Adrian PRM NU
149. Moldovan Emil Radu PSD NU
150. Momanu Corneliu PD-L DA
151. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
152. Movilă Petru PD-L DA
153. Munteanu Ioan PSD NU
154. Nassar Rodica PSD NU
155. Năstase Adrian PSD NU
156. Nechita Aurel PSD NU
157. Nedelcu Gabriela PSD NU
158. Nica Dan PSD NU
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
160. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
161. Nistoran Dorin-Liviu - DA
162. Niță Constantin PSD NU
163. Nosa Iuliu PSD NU
164. Oancea Viorel PD-L DA
165. Olarean Aurel PD-L DA
166. Oltean Ioan PD-L DA
167. Olteanu Bogdan PNL DA
168. Ovidenie Costel - DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pardău Dumitru PD-L DA
171. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Petrea Constantin PD-L DA
174. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
175. Plăiașu Gabriel PNL DA
176. Pop Claudiu Adrian PSD DA
177. Popa Cornel PNL DA
178. Popa Daniela PC NU
179. Popa Nicolae PNL DA
180. Popeangă Petre PRM NU
181. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
182. Popescu Ionica Constanța PC DA
183. Preda Cezar-Florin PD-L DA
184. Pruteanu Vasile PD-L DA
185. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
186. Pupeză Viorel PSD NU
187. Purceld Octavian-Mircea PRM -
188. Pușcaș Vasile PSD NU
189. Pușcă Mircea Valer PNL DA
190. Radan Mihai Minoritati DA
191. Rădulescu Cristian PD-L DA
192. Rogin Marius PD-L DA
193. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
194. Rus Ioan Aurel PRM NU
195. Rusu Liviu Alin PSD NU
196. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
197. Sandu Gabriel PD-L DA
198. Sasu Ion PSD NU
199. Săniuță Marian-Florian PSD NU
200. Sârb Gheorghe PD-L DA
201. Sârbu Marian PSD NU
202. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
203. Scutaru Adrian George PNL DA
204. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sirețeanu Mihail PSD DA
207. Sóki Béla UDMR DA
208. Soporan Vasile Filip PSD NU
209. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
210. Stănescu Cristian PRM NU
211. Stoica Ion PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Strungă Emil PNL DA
214. Szekely Levente Csaba UDMR DA
215. Știrbeț Cornel PD-L DA
216. Știucă Alecsandru PSD NU
217. Tămagă Constantin PSD NU
218. Tănăsescu Tudor PSD NU
219. Tărniceru Petru PSD NU
220. Teodorescu George Alin PSD NU
221. Timar Liviu PSD NU
222. Timiș Ioan PNL DA
223. Todoran Pavel PSD NU
224. Toma Florentina Marilena PSD NU
225. Toma Horia-Victor PNL DA
226. Tudor Constantin PD-L DA
227. Turcan Raluca PD-L DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
230. Ursărescu Dorinel PNL DA
231. Varga Attila UDMR DA
232. Vasile Aurelia PSD NU
233. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Vlădoiu Aurel PSD NU
236. Voicu Cătălin PSD NU
237. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
238. Voinea Florea PSD NU
239. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
240. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
241. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 aprilie 2019, 14:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro