Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-42
Subiect vot: Vot final
PL 512/2005 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 127/2005 privind modificarea art.33 alin.(1) din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997, precum și a art.III al titlului VI din Legea nr.247/2005 privind reforma în domeniile proprietății și justiției, precum și unele măsuri adiacente
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:253 76 44 18 61 18 9 15 12
- voturi pentru (DA):186 75 43 17 2 16 8 14 11
- voturi împotrivă (NU):62 1 - - 59 1 - - 1
- abțineri:3 - 1 1 - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bălu Marius PD-L NU
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L NU
38. Buzatu Dan Horațiu - NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L NU
41. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L NU
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PD-L NU
54. Constantinescu Anca PD-L NU
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin - DA
60. Diaconescu Renică PNL DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
65. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Fuia Stelian PD-L NU
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Georgescu Filip PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Ghișe Ioan PNL DA
91. Giurgiu Mircia - DA
92. Godja Petru PSD DA
93. Grigore Dan PD-L NU
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gubandru Aurel PSD DA
96. Gușă Cozmin Horea - DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Hanganu Romeo Octavian - DA
99. Hellvig Eduard Raul PC DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Hogea Vlad Gabriel PC DA
102. Hoinaru Marian PD-L NU
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Igaș Traian Constantin PD-L NU
106. Ilie Cristian PD-L NU
107. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
108. Ionescu Daniel PD-L NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
111. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kerekes Károly UDMR DA
114. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
115. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
116. Kovacs Attila UDMR -
117. Lakatos Petru UDMR DA
118. Lambrino Radu PD-L NU
119. Lari-Iorga Leonida - DA
120. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
121. Lificiu Petru PD-L NU
122. Liga Dănuț PD-L DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Luchian Ion PNL DA
125. Macaleți Costică PSD DA
126. Magheru Paul PRM DA
127. Man Mircea PD-L NU
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manta Pantelimon PNL DA
130. Marian Dan Mihai PNL DA
131. Marin Constantin PSD DA
132. Martin Eduard-Stelian PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Matei Cătălin Lucian PSD DA
136. Mazăre Alexandru PSD DA
137. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
138. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
139. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
140. Mătușa Tudor PRM DA
141. Meir Nati - DA
142. Merce Ilie PRM DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Micula Cătălin PNL DA
145. Mihalache Sorin Dan PSD DA
146. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
147. Mircea Costache PRM DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Laurențiu PD-L NU
150. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
151. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
152. Mocanu Alexandru PD-L NU
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohora Tudor PSD DA
157. Moisoiu Adrian PRM DA
158. Moldovan Emil Radu PSD DA
159. Momanu Corneliu PD-L NU
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Movilă Petru PD-L NU
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Năstase Adrian PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Nedelcu Gabriela PSD DA
167. Nica Dan PSD DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
169. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
170. Niță Constantin PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Oancea Viorel PD-L NU
173. Olarean Aurel PD-L NU
174. Oltean Ioan PD-L NU
175. Olteanu Bogdan PNL DA
176. Ovidenie Costel - DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pardău Dumitru PD-L NU
180. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
181. Păun Nicolae Minoritati DA
182. Petrea Constantin PD-L NU
183. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
184. Plăiașu Gabriel PNL DA
185. Pop Claudiu Adrian PSD DA
186. Popa Cornel PNL DA
187. Popa Daniela PC DA
188. Popa Nicolae PNL DA
189. Popeangă Petre PRM DA
190. Popescu Florin Aurelian PD-L NU
191. Popescu Ionica Constanța PC -
192. Preda Cezar-Florin PD-L NU
193. Pruteanu Vasile PD-L NU
194. Pupeză Viorel PSD DA
195. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
196. Pușcaș Vasile PSD DA
197. Pușcă Mircea Valer PNL DA
198. Radan Mihai Minoritati DA
199. Rădulescu Cristian PD-L NU
200. Rogin Marius PD-L NU
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
202. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
203. Rusu Liviu Alin PSD DA
204. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
205. Sanda Victor PSD DA
206. Sandu Gabriel PD-L NU
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD DA
209. Sârb Gheorghe PD-L NU
210. Sârbu Marian PSD DA
211. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
212. Scutaru Adrian George PNL DA
213. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sirețeanu Mihail PSD DA
216. Sóki Béla UDMR DA
217. Soporan Vasile Filip PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stanciu Anghel PSD DA
220. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
221. Stănescu Cristian PRM DA
222. Stoica Ion PD-L NU
223. Străchinaru Petre PD-L NU
224. Strungă Emil PNL DA
225. Szekely Levente Csaba UDMR DA
226. Știrbeț Cornel PD-L NU
227. Știucă Alecsandru PSD DA
228. Tămagă Constantin PSD DA
229. Tănăsescu Tudor PSD DA
230. Tărniceru Petru PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Timar Liviu PSD DA
233. Timiș Ioan PNL DA
234. Toma Florentina Marilena PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR DA
237. Tudor Constantin PD-L NU
238. Tudor Marcu PRM DA
239. Turcan Raluca PD-L NU
240. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
241. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
242. Ursărescu Dorinel PNL DA
243. Varga Attila UDMR DA
244. Vasile Aurelia PSD DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Văsioiu Horia PD-L NU
247. Vlădoiu Aurel PSD DA
248. Voicu Cătălin PSD DA
249. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
250. Voinea Florea PSD DA
251. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
252. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
253. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 19:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro