Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 857/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 120/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 67/2006 privind gestionarea fondurilor nerambursabile destinate finanțării politicii agricole comune alocate de la Comunitatea Europeană, precum și a fondurilor de cofinanțare și prefinanțare alocate de la bugetul de stat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:251 77 44 18 59 18 8 14 13
- voturi pentru (DA):190 76 44 18 1 17 8 14 12
- voturi împotrivă (NU):56 - - - 56 - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:3 1 - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bălu Marius PD-L NU
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Buda Ioan PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L NU
35. Buzatu Dan Horațiu - Abținere
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PD-L NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L NU
50. Constantinescu Anca PD-L NU
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Ioan PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Diaconescu Marin - DA
56. Diaconescu Renică PNL DA
57. Dobre Traian PNL DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Eserghep Gelil PRM DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Georgescu Filip PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Grigore Dan PD-L NU
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD DA
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Hanganu Romeo Octavian - DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hogea Vlad Gabriel PC DA
98. Hoinaru Marian PD-L DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L NU
102. Ilie Cristian PD-L NU
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
104. Ionescu Daniel PD-L NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
107. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Kerekes Károly UDMR DA
110. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
111. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
112. Kovacs Attila UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR DA
114. Lambrino Radu PD-L NU
115. Lari-Iorga Leonida - DA
116. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
117. Lificiu Petru PD-L NU
118. Liga Dănuț PD-L NU
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Luchian Ion PNL DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM DA
123. Man Mircea PD-L NU
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manta Pantelimon PNL DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD DA
128. Martin Eduard-Stelian PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Mazăre Alexandru PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
135. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Meir Nati - DA
138. Merce Ilie PRM DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD DA
142. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
143. Mircea Costache PRM DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L NU
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mocanu Alexandru PD-L NU
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PD-L NU
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L NU
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nedelcu Gabriela PSD DA
163. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu - DA
166. Niță Constantin PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PD-L NU
169. Olarean Aurel PD-L NU
170. Oltean Ioan PD-L NU
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pardău Dumitru PD-L -
176. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
177. Păun Nicolae Minoritati DA
178. Petrea Constantin PD-L NU
179. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
180. Plăiașu Gabriel PNL DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD -
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Daniela PC DA
185. Popa Nicolae PNL DA
186. Popeangă Petre PRM DA
187. Popescu Florin Aurelian PD-L NU
188. Popescu Ionica Constanța PC DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L NU
190. Pruteanu Vasile PD-L NU
191. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
192. Pupeză Viorel PSD DA
193. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
194. Pușcaș Vasile PSD DA
195. Pușcă Mircea Valer PNL DA
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Rădulescu Cristian PD-L NU
198. Rogin Marius PD-L NU
199. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
200. Rus Ioan Aurel PRM DA
201. Rusu Liviu Alin PSD DA
202. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
203. Sanda Victor PSD DA
204. Sandu Gabriel PD-L NU
205. Sasu Ion PSD DA
206. Săniuță Marian-Florian PSD DA
207. Sârb Gheorghe PD-L NU
208. Sârbu Marian PSD DA
209. Scutaru Adrian George PNL DA
210. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sirețeanu Mihail PSD DA
213. Sóki Béla UDMR DA
214. Soporan Vasile Filip PSD DA
215. Stan Ioan PSD DA
216. Stanciu Anghel PSD DA
217. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
218. Stănescu Cristian PRM DA
219. Stoica Ion PD-L NU
220. Străchinaru Petre PD-L NU
221. Strungă Emil PNL DA
222. Szekely Levente Csaba UDMR -
223. Știrbeț Cornel PD-L NU
224. Știreanu Octavian PSD DA
225. Știucă Alecsandru PSD DA
226. Tănăsescu Tudor PSD DA
227. Tărniceru Petru PSD DA
228. Teodorescu George Alin PSD DA
229. Timar Liviu PSD DA
230. Timiș Ioan PNL DA
231. Todoran Pavel PSD DA
232. Toma Florentina Marilena PSD DA
233. Toma Horia-Victor PNL DA
234. Toró Tiberiu UDMR DA
235. Tudor Constantin PD-L NU
236. Tudor Marcu PRM DA
237. Turcan Raluca PD-L Abținere
238. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
239. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
240. Ursărescu Dorinel PNL DA
241. Varga Attila UDMR DA
242. Vasile Aurelia PSD DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Văsioiu Horia PD-L NU
245. Vlădoiu Aurel PSD DA
246. Voicu Cătălin PSD DA
247. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
248. Voinea Florea PSD DA
249. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
250. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
251. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 aprilie 2021, 21:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro