Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 727/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.80/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2003 privind sistemul de pensionare a membrilor personalului diplomatic și consular
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:253 79 44 18 57 18 9 15 13
- voturi pentru (DA):172 75 43 2 - 18 9 15 10
- voturi împotrivă (NU):63 3 1 - 56 - - - 3
- abțineri:17 1 - 16 - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM Abținere
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bălu Marius PD-L NU
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM Abținere
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L NU
38. Buzatu Dan Horațiu - NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L NU
41. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
43. Călian Petru PD-L NU
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PD-L NU
54. Constantinescu Anca PD-L NU
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin - DA
60. Diaconescu Renică PNL DA
61. Dobre Traian PNL NU
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
68. Dumitriu Mihai PSD NU
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
84. Găleteanu Monalisa PSD DA
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
88. Ghișe Ioan PNL DA
89. Giurgiu Mircia - NU
90. Godja Petru PSD DA
91. Grigore Dan PD-L NU
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gușă Cozmin Horea - NU
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hanganu Romeo Octavian - DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Hogea Vlad Gabriel PC DA
99. Hoinaru Marian PD-L NU
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L NU
103. Ilie Cristian PD-L NU
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
105. Ionescu Daniel PD-L NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
112. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
113. Kovacs Attila UDMR DA
114. Lakatos Petru UDMR DA
115. Lambrino Radu PD-L NU
116. Lari-Iorga Leonida - DA
117. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
118. Lificiu Petru PD-L NU
119. Liga Dănuț PD-L NU
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Luchian Ion PNL DA
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Magheru Paul PRM Abținere
124. Man Mircea PD-L NU
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manta Pantelimon PNL DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD NU
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
137. Mătușa Tudor PRM Abținere
138. Meir Nati - DA
139. Merce Ilie PRM Abținere
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Micula Cătălin PNL DA
142. Mihalache Sorin Dan PSD DA
143. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
144. Mircea Costache PRM Abținere
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Laurențiu PD-L NU
147. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mocanu Alexandru PD-L NU
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM Abținere
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PD-L NU
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L NU
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năstase Adrian PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Nedelcu Gabriela PSD DA
165. Nica Dan PSD Abținere
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Nistoran Dorin-Liviu - DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oancea Viorel PD-L NU
172. Olarean Aurel PD-L NU
173. Oltean Ioan PD-L NU
174. Olteanu Bogdan PNL DA
175. Ovidenie Costel - DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pardău Dumitru PD-L -
179. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
180. Păun Nicolae Minoritati DA
181. Petrea Constantin PD-L NU
182. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
183. Plăiașu Gabriel PNL DA
184. Ponta Victor-Viorel PSD DA
185. Pop Claudiu Adrian PSD DA
186. Popa Cornel PNL DA
187. Popa Daniela PC DA
188. Popa Nicolae PNL DA
189. Popeangă Petre PRM Abținere
190. Popescu Ionica Constanța PC DA
191. Preda Cezar-Florin PD-L NU
192. Pruteanu Vasile PD-L NU
193. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
194. Pupeză Viorel PSD DA
195. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
196. Pușcaș Vasile PSD DA
197. Pușcă Mircea Valer PNL DA
198. Radan Mihai Minoritati DA
199. Rădulescu Cristian PD-L NU
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
201. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
202. Rusu Liviu Alin PSD DA
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PD-L NU
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD DA
208. Sârb Gheorghe PD-L NU
209. Sârbu Marian PSD DA
210. Scutaru Adrian George PNL DA
211. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sirețeanu Mihail PSD DA
214. Sóki Béla UDMR DA
215. Soporan Vasile Filip PSD DA
216. Stan Ioan PSD DA
217. Stanciu Anghel PSD DA
218. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
219. Stănescu Cristian PRM Abținere
220. Stoica Ion PD-L NU
221. Străchinaru Petre PD-L NU
222. Strungă Emil PNL DA
223. Szekely Levente Csaba UDMR DA
224. Știrbeț Cornel PD-L NU
225. Știreanu Octavian PSD DA
226. Știucă Alecsandru PSD DA
227. Tămagă Constantin PSD DA
228. Tănăsescu Tudor PSD DA
229. Tărniceru Petru PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Timiș Ioan PNL DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Florentina Marilena PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR DA
237. Tudor Constantin PD-L NU
238. Tudor Marcu PRM Abținere
239. Turcan Raluca PD-L NU
240. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
241. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
242. Ursărescu Dorinel PNL DA
243. Varga Attila UDMR DA
244. Vasile Aurelia PSD DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Văsioiu Horia PD-L NU
247. Vlădoiu Aurel PSD DA
248. Voicu Cătălin PSD DA
249. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
250. Voinea Florea PSD DA
251. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
252. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
253. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 septembrie 2020, 9:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro