Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 734/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2007 privind unele măsuri financiar-fiscale în domeniul asigurărilor sociale de sănătate și reglementări în domeniul cheltuielilor de personal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:252 81 40 16 61 18 10 15 11
- voturi pentru (DA):187 80 40 16 - 18 9 15 9
- voturi împotrivă (NU):62 - - - 61 - 1 - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L NU
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Brînză William Gabriel PD-L NU
37. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
38. Buciu Angela PRM DA
39. Buciuta Ștefan Minoritati DA
40. Buda Daniel PD-L NU
41. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
42. Burnei Ion PSD DA
43. Bușoi Diana Maria PD-L NU
44. Butnaru Vasile PSD DA
45. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L NU
48. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
49. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
50. Călian Petru PD-L NU
51. Călin Ion PSD DA
52. Câmpanu Liviu PNL DA
53. Chiș Filonaș PSD DA
54. Cindrea Ioan PSD DA
55. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
56. Ciopraga Mircea PNL DA
57. Cliveti Minodora PSD DA
58. Cocrea Olguța - DA
59. Codîrlă Liviu PD-L NU
60. Constantinescu Anca PD-L NU
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Ioan PNL DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin - DA
65. Diaconescu Renică PNL DA
66. Dobre Traian PNL DA
67. Dorneanu Valer PSD DA
68. Dragomir Dumitru PRM DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
71. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
72. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
73. Dumitrescu Liana Minoritati DA
74. Dumitrescu Zamfir - DA
75. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
76. Dumitriu Mihai PSD DA
77. Dumitru Ion PSD DA
78. Dușa Mircea PSD DA
79. Duțu Stelian PD-L NU
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Eserghep Gelil PRM DA
82. Faina Constantin PC DA
83. Fenechiu Relu PNL DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian PC DA
86. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
87. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
88. Fuia Stelian PD-L NU
89. Furo Iuliu Ioan PRM DA
90. Gabor Gheorghe PNL DA
91. Găleteanu Monalisa PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic PNL DA
93. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
94. Ghișe Ioan PNL DA
95. Giurgiu Mircia - DA
96. Gonțea Ion PD-L NU
97. Grigore Dan PD-L NU
98. Grosaru Mircea Minoritati DA
99. Gubandru Aurel PSD DA
100. Gușă Cozmin Horea - Abținere
101. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
102. Hanganu Romeo Octavian - -
103. Hellvig Eduard Raul PC DA
104. Hogea Vlad Gabriel PC DA
105. Hoinaru Marian PD-L NU
106. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Igaș Traian Constantin PD-L NU
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Ilie Cristian PD-L NU
111. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
112. Ionescu Daniel PD-L NU
113. Iordache Florin PSD DA
114. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
115. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
119. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lificiu Petru PD-L NU
122. Liga Dănuț PD-L NU
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Luchian Ion PNL DA
125. Macaleți Costică PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Manta Pantelimon PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
141. Mircea Costache PRM DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Laurențiu PD-L NU
144. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
147. Mînzînă Ion PRM DA
148. Mocanu Alexandru PD-L NU
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PD-L NU
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L NU
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năstase Adrian PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nedelcu Gabriela PSD DA
164. Nica Dan PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
167. Nistoran Dorin-Liviu - DA
168. Nițulescu Teodor PC NU
169. Oancea Viorel PD-L NU
170. Oltean Ioan PD-L NU
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Pardău Dumitru PD-L NU
174. Pavelescu Aurelian - DA
175. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Petrea Constantin PD-L NU
178. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
179. Plăiașu Gabriel PNL DA
180. Ponta Victor-Viorel PSD DA
181. Pop Claudiu Adrian PSD DA
182. Popa Cornel PNL DA
183. Popa Nicolae PNL DA
184. Popescu Corneliu PD-L NU
185. Popescu Ionica Constanța PC DA
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
187. Preda Cezar-Florin PD-L NU
188. Pruteanu Vasile PD-L NU
189. Pupeză Viorel PSD DA
190. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
191. Pușcaș Vasile PSD DA
192. Pușcă Mircea Valer PNL DA
193. Radan Mihai Minoritati DA
194. Rădulescu Cristian PD-L NU
195. Rus Ioan Aurel PRM DA
196. Rusu Liviu Alin PSD DA
197. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
198. Rușanu Dan Radu PNL DA
199. Sanda Victor PSD DA
200. Sandu Gabriel PD-L NU
201. Sandu-Capră Mihai PNL DA
202. Sasu Ion PSD DA
203. Săniuță Marian-Florian PSD DA
204. Sârb Gheorghe PD-L NU
205. Sârbu Marian PSD DA
206. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
207. Scutaru Adrian George PNL DA
208. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sirețeanu Mihail PSD DA
211. Soporan Vasile Filip PSD DA
212. Stan Ioan PSD DA
213. Stanciu Anghel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
216. Stănescu Mircea PSD DA
217. Stoica Ion PD-L NU
218. Străchinaru Petre PD-L NU
219. Strungă Emil PNL DA
220. Szekely Levente Csaba UDMR DA
221. Știrbeț Cornel PD-L NU
222. Știreanu Octavian PSD DA
223. Știucă Alecsandru PSD DA
224. Tabără Valeriu PD-L NU
225. Tamás Sándor UDMR DA
226. Tămagă Constantin PSD DA
227. Tănăsescu Tudor PSD DA
228. Tărniceru Petru PSD DA
229. Timar Liviu PSD DA
230. Timiș Ioan PNL DA
231. Todoran Pavel PSD DA
232. Toma Florentina Marilena PSD DA
233. Toma Horia-Victor PNL DA
234. Toró Tiberiu UDMR DA
235. Tudor Constantin PD-L NU
236. Tudor Marcu PRM DA
237. Turcan Raluca PD-L NU
238. Țundrea Ioan PC DA
239. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
240. Ujeniuc Dragoș PNL DA
241. Ungureanu Petre PD-L NU
242. Ursărescu Dorinel PNL DA
243. Vainer Aurel Minoritati DA
244. Varga Attila UDMR DA
245. Vasile Aurelia PSD DA
246. Vlădoiu Aurel PSD DA
247. Voicu Cătălin PSD DA
248. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
251. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
252. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 20:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro