Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 13:23

Poziție pe
ordinea de zi:
33
Subiect vot: Vot final
PL 841/2007 pentru modificarea alin.(1) al art.134 din Legea nr.53/2003 - Codul muncii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 76 31 13 61 19 9 12 6
- voturi pentru (DA):221 75 30 13 60 16 9 12 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:4 1 1 - - 2 - - -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
32. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Brînză William Gabriel PD-L DA
35. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
36. Buciu Angela PRM DA
37. Buciuta Ștefan Minoritati DA
38. Buda Daniel PD-L DA
39. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
40. Burnei Ion PSD DA
41. Bușoi Diana Maria PD-L DA
42. Butnaru Vasile PSD DA
43. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Canacheu Costică PD-L DA
46. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
47. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
48. Călian Petru PD-L DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD DA
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciopraga Mircea PNL DA
55. Cliveti Minodora PSD DA
56. Cocrea Olguța - DA
57. Codîrlă Liviu PD-L DA
58. Constantinescu Anca PD-L DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Diaconescu Marin - DA
62. Diaconescu Renică PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Eserghep Gelil PRM DA
76. Faina Constantin PC DA
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
81. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
82. Fuia Stelian PD-L DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Giurgiu Mircia - DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Hellvig Eduard Raul PC DA
95. Hogea Vlad Gabriel PC DA
96. Hoinaru Marian PD-L DA
97. Hrebenciuc Viorel PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Igaș Traian Constantin PD-L DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ilie Cristian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PD-L DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
106. Kelemen Hunor UDMR Abținere
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
109. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR Abținere
111. Lificiu Petru PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Luchian Ion PNL DA
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Manolescu Oana Minoritati DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Mihalache Sorin Dan PSD DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD DA
139. Momanu Corneliu PD-L DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Năstase Adrian PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu - DA
150. Oancea Viorel PD-L DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL Abținere
154. Oprea Gabriel PSD DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Pardău Dumitru PD-L DA
157. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popescu Corneliu PD-L -
166. Popescu Ionica Constanța PC DA
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Preda Cezar-Florin PD-L DA
169. Pruteanu Vasile PD-L DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Radan Mihai Minoritati DA
176. Rădulescu Cristian PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Rus Ioan Aurel PRM DA
179. Rusu Liviu Alin PSD DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Sandu Gabriel PD-L DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Sârb Gheorghe PD-L DA
186. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sóki Béla UDMR -
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
196. Stoica Ion PD-L DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Szekely Levente Csaba UDMR DA
200. Știrbeț Cornel PD-L DA
201. Știreanu Octavian PSD DA
202. Știucă Alecsandru PSD DA
203. Tabără Valeriu PD-L DA
204. Tamás Sándor UDMR DA
205. Tămagă Constantin PSD DA
206. Tănăsescu Tudor PSD DA
207. Tărniceru Petru PSD DA
208. Timar Liviu PSD DA
209. Timiș Ioan PNL DA
210. Todoran Pavel PSD DA
211. Toma Florentina Marilena PSD DA
212. Toma Horia-Victor PNL DA
213. Toró Tiberiu UDMR DA
214. Tudor Marcu PRM DA
215. Turcan Raluca PD-L DA
216. Țundrea Ioan PC DA
217. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
218. Ungureanu Petre PD-L DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Varga Attila UDMR DA
221. Vasile Aurelia PSD DA
222. Vlădoiu Aurel PSD DA
223. Voicu Cătălin PSD DA
224. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
225. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
226. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
227. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 0:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro