Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2008 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 6 mai 2008, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
PL 119/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.148/2007 privind reglementarea unor măsuri financiare pentru stimularea gradului de absorbție a fondurilor alocate pentru agricultură
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 63 28 15 33 15 8 10 6
- voturi pentru (DA):177 63 28 15 32 15 8 10 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Burnei Ion PSD DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Butnaru Vasile PSD DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin - DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Zamfir - DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dumitru Ion PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Eserghep Gelil PRM DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Găleteanu Monalisa PSD DA
64. Georgescu Filip PSD DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hrebenciuc Viorel PSD DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Iliescu Valentin Adrian PD-L -
78. Ionescu Daniel PD-L DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
86. Magheru Paul PRM DA
87. Manda Iulian Claudiu PSD DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Matei Cătălin Lucian PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
94. Mătușa Tudor PRM DA
95. Merce Ilie PRM DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Mihalache Sorin Dan PSD DA
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
99. Mircea Costache PRM DA
100. Mircovici Niculae Minoritati DA
101. Mironescu Laurențiu PD-L DA
102. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
103. Mocanu Alexandru PD-L DA
104. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
105. Mohora Tudor PSD DA
106. Moisoiu Adrian PRM DA
107. Momanu Corneliu PD-L DA
108. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
109. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Nechita Aurel PSD DA
112. Nedelcu Gabriela PSD DA
113. Nica Dan PSD DA
114. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
115. Nicolicea Eugen PSD DA
116. Olarean Aurel PD-L DA
117. Oltean Ioan PD-L DA
118. Olteanu Bogdan PNL DA
119. Ovidenie Costel - DA
120. Palăr Ionel PNL DA
121. Petrea Constantin PD-L DA
122. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
123. Plăiașu Gabriel PNL DA
124. Podgorean Radu PSD DA
125. Popa Daniela PC DA
126. Popa Nicolae PNL DA
127. Popeangă Petre PRM DA
128. Popescu Dan Ioan PC DA
129. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
130. Pușcă Mircea Valer PNL DA
131. Puzdrea Dumitru PD-L DA
132. Rădulescu Cristian PD-L DA
133. Rusu Liviu Alin PSD DA
134. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
135. Sanda Victor PSD DA
136. Sandu Gabriel PD-L DA
137. Sandu-Capră Mihai PNL DA
138. Sasu Ion PSD DA
139. Săniuță Marian-Florian PSD DA
140. Sârb Gheorghe PD-L DA
141. Sârbu Marian PSD DA
142. Scutaru Adrian George PNL DA
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Sirețeanu Mihail PSD DA
145. Sóki Béla UDMR DA
146. Stan Ion PSD DA
147. Stanciu Anghel PSD DA
148. Stativă Irinel Ioan PSD DA
149. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
150. Stănescu Mircea PSD DA
151. Stoica Ion PD-L DA
152. Străchinaru Petre PD-L DA
153. Strungă Emil PNL DA
154. Szekely Levente Csaba UDMR DA
155. Știucă Alecsandru PSD DA
156. Tămagă Constantin PSD DA
157. Tănăsescu Tudor PSD DA
158. Tărniceru Petru PSD DA
159. Todoran Pavel PSD DA
160. Toma Florentina Marilena PSD DA
161. Toma Horia-Victor PNL DA
162. Toró Tiberiu UDMR DA
163. Tudor Constantin PD-L DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Petre PD-L DA
167. Ursărescu Dorinel PNL DA
168. Vainer Aurel Minoritati DA
169. Varga Attila UDMR DA
170. Vasile Aurelia PSD DA
171. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
172. Vlădoiu Aurel PSD DA
173. Voicu Cătălin PSD DA
174. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
175. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
176. Voinea Florea PSD DA
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
178. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 aprilie 2021, 21:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro