Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 842/2007 privind acordarea unor drepturi salariale specifice personalului nedidactic din învățământ
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 73 27 11 42 16 9 13 8
- voturi pentru (DA):107 7 27 4 37 14 2 10 6
- voturi împotrivă (NU):86 65 - 7 3 2 7 1 1
- abțineri:4 - - - 2 - - 1 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD NU
17. Băluț Lucian PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bivolaru Ioan PSD NU
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
24. Bleotu Vasile PSD NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati -
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Butnaru Vasile PSD NU
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Chiper Gheorghe PSD NU
42. Chiș Filonaș PSD NU
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L Abținere
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin - DA
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD NU
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC NU
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM NU
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD NU
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hanganu Romeo Octavian - DA
82. Hellvig Eduard Raul PC NU
83. Hogea Vlad Gabriel PC DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ignat Miron Minoritati Abținere
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Macaleți Costică PSD NU
97. Magheru Paul PRM NU
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD NU
104. Mazăre Alexandru PSD NU
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
107. Meir Nati - NU
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Mihalache Sorin Dan PSD NU
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PRM NU
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Mitrea Manuela PSD -
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
118. Mohora Tudor PSD NU
119. Moisoiu Adrian PRM NU
120. Moldovan Emil Radu PSD NU
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Movilă Petru PD-L DA
123. Munteanu Ioan PSD NU
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD NU
127. Nechita Aurel PSD NU
128. Nica Dan PSD NU
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
131. Nistoran Dorin-Liviu - DA
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Olteanu Bogdan PNL DA
135. Ovidenie Costel - DA
136. Pavelescu Aurelian - Abținere
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD NU
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popeangă Petre PRM NU
143. Popescu Corneliu PD-L NU
144. Popescu Dan Ioan PC NU
145. Popescu Ionica Constanța PC NU
146. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
147. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Puzdrea Dumitru PD-L DA
150. Rădulescu Cristian PD-L DA
151. Rogin Marius PD-L NU
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM NU
154. Rusu Liviu Alin PSD NU
155. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
156. Sanda Victor PSD NU
157. Sandu-Capră Mihai PNL DA
158. Sasu Ion PSD NU
159. Săniuță Marian-Florian PSD DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD NU
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD NU
164. Sóki Béla UDMR NU
165. Stanciu Anghel PSD NU
166. Stativă Irinel Ioan PSD NU
167. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
168. Stănescu Cristian PRM DA
169. Stoica Ion PD-L DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PD-L DA
173. Știucă Alecsandru PSD NU
174. Tamás Sándor UDMR DA
175. Tănăsescu Tudor PSD NU
176. Tărniceru Petru PSD NU
177. Timar Liviu PSD NU
178. Timiș Ioan PNL DA
179. Todoran Pavel PSD NU
180. Toma Florentina Marilena PSD NU
181. Toma Horia-Victor PNL DA
182. Toró Tiberiu UDMR DA
183. Tudor Constantin PD-L DA
184. Turcan Raluca PD-L DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
186. Ujeniuc Dragoș PNL DA
187. Ungureanu Petre PD-L DA
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
189. Ursărescu Dorinel PNL DA
190. Vainer Aurel Minoritati DA
191. Varga Attila UDMR DA
192. Vasile Aurelia PSD NU
193. Vlădoiu Aurel PSD NU
194. Voicu Cătălin PSD NU
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
197. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
199. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 22:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro