Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
57
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 808/2007 privind pensiile de stat și alte drepturi de asigurări sociale ale lucrătorilor din industria minieră
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 73 27 16 44 15 11 13 7
- voturi pentru (DA):111 72 2 16 3 3 11 2 2
- voturi împotrivă (NU):91 - 25 - 40 12 - 9 5
- abțineri:4 1 - - 1 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati NU
32. Bușoi Diana Maria PD-L NU
33. Butnaru Vasile PSD DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Canacheu Costică PD-L NU
37. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Codîrlă Liviu PD-L NU
47. Constantinescu Anca PD-L NU
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
49. Cristea Ioan PNL NU
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin - DA
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dobre Traian PNL NU
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL NU
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati Abținere
59. Dumitrescu Zamfir - NU
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati NU
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
71. Fuia Stelian PD-L NU
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL NU
79. Ghișe Ioan PNL NU
80. Grosaru Mircea Minoritati NU
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
83. Hanganu Romeo Octavian - NU
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC DA
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Ignat Miron Minoritati NU
88. Ionescu Daniel PD-L Abținere
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
91. Kerekes Károly UDMR NU
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
93. Kovacs Attila UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR NU
95. Lambrino Radu PD-L NU
96. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
97. Lificiu Petru PD-L NU
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL NU
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
105. Máté András-Levente UDMR NU
106. Matei Cătălin Lucian PSD DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mircovici Niculae Minoritati NU
117. Mironescu Laurențiu PD-L NU
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
122. Mohora Tudor PSD DA
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Moldovan Emil Radu PSD DA
125. Momanu Corneliu PD-L NU
126. Movilă Petru PD-L NU
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu - DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Oancea Viorel PD-L NU
137. Olteanu Bogdan PNL NU
138. Ovidenie Costel - NU
139. Pascu Bogdan PC DA
140. Pavelescu Aurelian - NU
141. Petrea Constantin PD-L NU
142. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
143. Plăiașu Gabriel PNL NU
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popeangă Petre PRM DA
147. Popescu Corneliu PD-L DA
148. Popescu Dan Ioan PC DA
149. Popescu Ionica Constanța PC DA
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
152. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL NU
154. Puzdrea Dumitru PD-L NU
155. Rogin Marius PD-L NU
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Liviu Alin PSD DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
159. Rușanu Dan Radu PNL NU
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PD-L NU
162. Sandu-Capră Mihai PNL NU
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD DA
165. Sârb Gheorghe PD-L NU
166. Sârbu Marian PSD DA
167. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
168. Sirețeanu Mihail PSD DA
169. Sóki Béla UDMR NU
170. Stan Ion PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
173. Stănescu Cristian PRM DA
174. Stoica Ion PD-L NU
175. Străchinaru Petre PD-L NU
176. Szekely Levente Csaba UDMR NU
177. Știrbeț Cornel PD-L NU
178. Știucă Alecsandru PSD DA
179. Tamás Sándor UDMR DA
180. Tănăsescu Tudor PSD DA
181. Tărniceru Petru PSD DA
182. Timar Liviu PSD DA
183. Timiș Ioan PNL DA
184. Todoran Pavel PSD DA
185. Toma Florentina Marilena PSD DA
186. Toma Horia-Victor PNL NU
187. Toró Tiberiu UDMR NU
188. Tudor Constantin PD-L NU
189. Tudor Marcu PRM DA
190. Turcan Raluca PD-L NU
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
192. Ujeniuc Dragoș PNL NU
193. Ungureanu Petre PD-L NU
194. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
195. Ursărescu Dorinel PNL NU
196. Vainer Aurel Minoritati DA
197. Varga Attila UDMR NU
198. Vasile Aurelia PSD DA
199. Vlădoiu Aurel PSD DA
200. Voicu Cătălin PSD DA
201. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
202. Voinea Florea PSD DA
203. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
204. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 aprilie 2019, 15:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro