Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2008 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2008, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 700/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.56/2007 privind încadrarea în muncă și detașarea străinilor pe teritoriul României
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 75 36 14 57 18 11 15 9
- voturi pentru (DA):225 73 36 8 57 18 11 14 8
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - - 1 -
- abțineri:5 - - 5 - - - - -
- nu au votat:3 2 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andreica Romică PD-L DA
7. Antal István UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
32. Burnei Ion PSD DA
33. Buruiană Aprodu Daniela - -
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
41. Călian Petru PD-L DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PD-L DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Cristea Ioan PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Marin - DA
57. Dobre Traian PNL DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Eserghep Gelil PRM DA
72. Faina Constantin PC DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Fuia Stelian PD-L DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Hellvig Eduard Raul PC DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Hogea Vlad Gabriel PC DA
92. Hoinaru Marian PD-L DA
93. Hrebenciuc Viorel PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ilie Cristian PD-L DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PD-L DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iriza Marius PRM NU
103. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
111. Lificiu Petru PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Luchian Ion PNL DA
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM DA
116. Manolescu Oana Minoritati DA
117. Manta Pantelimon PNL DA
118. Marin Constantin PSD DA
119. Martin Eduard-Stelian PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
125. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
126. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
127. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
128. Mătușa Tudor PRM DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PRM Abținere
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Mitrea Miron Tudor PSD -
135. Mînzînă Ion PRM DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM Abținere
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PD-L DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nechita Aurel PSD DA
150. Nedelcu Gabriela PSD DA
151. Nica Dan PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
154. Nistoran Dorin-Liviu - DA
155. Nițulescu Teodor PC DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel PD-L DA
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Olteanu Bogdan PNL DA
160. Ovidenie Costel - DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PD-L DA
163. Pavelescu Aurelian - DA
164. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
168. Plăiașu Gabriel PNL DA
169. Podgorean Radu PSD DA
170. Pop Claudiu Adrian PSD DA
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Nicolae PNL DA
173. Popescu Corneliu PD-L DA
174. Popescu Dan Ioan PC DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
177. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
178. Pușcă Mircea Valer PNL DA
179. Puzdrea Dumitru PD-L DA
180. Radan Mihai Minoritati DA
181. Rădulescu Cristian PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
185. Rusu Liviu Alin PSD DA
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Sanda Victor PSD DA
188. Sandu Gabriel PD-L DA
189. Sandu-Capră Mihai PNL DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD DA
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Sârbu Marian PSD DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sirețeanu Mihail PSD DA
197. Sóki Béla UDMR DA
198. Soporan Vasile Filip PSD DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
204. Stoica Ion PD-L DA
205. Străchinaru Petre PD-L DA
206. Strungă Emil PNL DA
207. Szekely Levente Csaba UDMR DA
208. Știrbeț Cornel PD-L DA
209. Știucă Alecsandru PSD DA
210. Tabără Valeriu PD-L DA
211. Tămagă Constantin PSD DA
212. Tănăsescu Tudor PSD DA
213. Tărniceru Petru PSD DA
214. Timar Liviu PSD DA
215. Timiș Ioan PNL DA
216. Toma Florentina Marilena PSD DA
217. Toma Horia-Victor PNL DA
218. Toró Tiberiu UDMR DA
219. Turcan Raluca PD-L DA
220. Țundrea Ioan PC DA
221. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
222. Ujeniuc Dragoș PNL DA
223. Ungureanu Petre PD-L DA
224. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Varga Attila UDMR DA
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlădoiu Aurel PSD DA
232. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
233. Voinea Florea PSD DA
234. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
235. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 13:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro