Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2008 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2008, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 727/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.80/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2003 privind sistemul de pensionare a membrilor personalului diplomatic și consular
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 76 36 18 58 18 11 15 9
- voturi pentru (DA):168 75 35 9 1 18 10 14 6
- voturi împotrivă (NU):58 - 1 - 53 - 1 1 2
- abțineri:12 1 - 9 1 - - - 1
- nu au votat:3 - - - 3 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PD-L NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Băluț Lucian PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L NU
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
34. Buda Daniel PD-L -
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
36. Bușoi Diana Maria PD-L NU
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L NU
41. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
42. Călian Petru PD-L NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L NU
52. Constantinescu Anca PD-L NU
53. Constantinescu Viorel PD-L Abținere
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin - NU
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD Abținere
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Eserghep Gelil PRM DA
73. Faina Constantin PC DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Fuia Stelian PD-L NU
79. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - NU
87. Gonțea Ion PD-L NU
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hogea Vlad Gabriel PC DA
94. Hoinaru Marian PD-L NU
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ifrim Mircea PRM DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L NU
99. Ilie Cristian PD-L NU
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
101. Ionescu Daniel PD-L NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
104. Iriza Marius PRM Abținere
105. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Lakatos Petru UDMR DA
112. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
113. Lificiu Petru PD-L NU
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Luchian Ion PNL DA
116. Macaleți Costică PSD DA
117. Magheru Paul PRM Abținere
118. Manolescu Oana Minoritati DA
119. Manta Pantelimon PNL DA
120. Marin Constantin PSD DA
121. Martin Eduard-Stelian PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Máté András-Levente UDMR DA
124. Matei Cătălin Lucian PSD DA
125. Mazăre Alexandru PSD DA
126. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
127. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
128. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
129. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
130. Mătușa Tudor PRM Abținere
131. Meir Nati - DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
134. Mircea Costache PRM DA
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Mitrea Miron Tudor PSD DA
138. Mînzînă Ion PRM DA
139. Mocanu Alexandru PD-L NU
140. Mocanu Vasile PSD DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moisoiu Adrian PRM Abținere
144. Moldovan Emil Radu PSD DA
145. Momanu Corneliu PD-L NU
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
147. Movilă Petru PD-L -
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năstase Adrian PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Nedelcu Gabriela PSD DA
154. Nica Dan PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
157. Nistoran Dorin-Liviu - DA
158. Nițulescu Teodor PC NU
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oancea Viorel PD-L NU
161. Oltean Ioan PD-L NU
162. Olteanu Bogdan PNL DA
163. Ovidenie Costel - DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pardău Dumitru PD-L -
166. Pavelescu Aurelian - DA
167. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
168. Păun Nicolae Minoritati NU
169. Petrea Constantin PD-L NU
170. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
171. Plăiașu Gabriel PNL DA
172. Podgorean Radu PSD DA
173. Pop Claudiu Adrian PSD DA
174. Popa Cornel PNL DA
175. Popa Nicolae PNL DA
176. Popescu Corneliu PD-L NU
177. Popescu Dan Ioan PC DA
178. Popescu Ionica Constanța PC DA
179. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
180. Preda Cezar-Florin PD-L NU
181. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
182. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
183. Pușcă Mircea Valer PNL DA
184. Puzdrea Dumitru PD-L NU
185. Radan Mihai Minoritati DA
186. Rădulescu Cristian PD-L NU
187. Rogin Marius PD-L NU
188. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
189. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
190. Rusu Liviu Alin PSD DA
191. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
192. Sanda Victor PSD DA
193. Sandu Gabriel PD-L NU
194. Sandu-Capră Mihai PNL DA
195. Săniuță Marian-Florian PSD DA
196. Sârb Gheorghe PD-L NU
197. Sârbu Marian PSD DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sirețeanu Mihail PSD DA
202. Sóki Béla UDMR DA
203. Soporan Vasile Filip PSD DA
204. Stan Ioan PSD DA
205. Stan Ion PSD DA
206. Stanciu Anghel PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
209. Stănescu Cristian PRM DA
210. Stoica Ion PD-L NU
211. Străchinaru Petre PD-L NU
212. Strungă Emil PNL DA
213. Szekely Levente Csaba UDMR DA
214. Știrbeț Cornel PD-L NU
215. Știucă Alecsandru PSD DA
216. Tabără Valeriu PD-L NU
217. Tămagă Constantin PSD DA
218. Tănăsescu Tudor PSD DA
219. Timar Liviu PSD DA
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Florentina Marilena PSD DA
222. Toma Horia-Victor PNL DA
223. Toró Tiberiu UDMR DA
224. Turcan Raluca PD-L NU
225. Țundrea Ioan PC DA
226. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
227. Ujeniuc Dragoș PNL DA
228. Ungureanu Petre PD-L NU
229. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
230. Ursărescu Dorinel PNL DA
231. Vainer Aurel Minoritati DA
232. Varga Attila UDMR DA
233. Vasile Aurelia PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Cătălin PSD DA
238. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
239. Voinea Florea PSD DA
240. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 15:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro