Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2008 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2008, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 891/2007 pentru completarea Legii nr.10 din 8 februarie 2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 77 33 18 56 18 13 15 9
- voturi pentru (DA):197 76 16 18 50 2 13 14 8
- voturi împotrivă (NU):17 - 13 - 3 - - 1 -
- abțineri:24 - 4 - 3 16 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR Abținere
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Băluț Lucian PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL Abținere
28. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
31. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
32. Brînzan Ovidiu PSD DA
33. Brînză William Gabriel PD-L DA
34. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Călian Petru PD-L DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciontu Corneliu PC DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PD-L DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Cristea Ioan PNL NU
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin - DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
70. Eserghep Gelil PRM DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
76. Fuia Stelian PD-L DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Hellvig Eduard Raul PC DA
89. Hoban Ioan PNL NU
90. Hogea Vlad Gabriel PC DA
91. Hoinaru Marian PD-L DA
92. Hrebenciuc Viorel PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ifrim Mircea PRM DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ilie Cristian PD-L DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PD-L DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
105. Kelemen Hunor UDMR Abținere
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR Abținere
110. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
111. Lificiu Petru PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Luchian Ion PNL DA
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM DA
116. Manolescu Oana Minoritati DA
117. Manta Pantelimon PNL DA
118. Marin Constantin PSD DA
119. Martin Eduard-Stelian PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
121. Máté András-Levente UDMR Abținere
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
125. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
126. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
127. Mătușa Tudor PRM DA
128. Meir Nati - DA
129. Merce Ilie PRM DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
132. Mircea Costache PRM DA
133. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
134. Mitrea Manuela PSD DA
135. Mitrea Miron Tudor PSD DA
136. Mînzînă Ion PRM DA
137. Mocanu Alexandru PD-L DA
138. Mocanu Vasile PSD DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohora Tudor PSD DA
141. Moisoiu Adrian PRM DA
142. Moldovan Emil Radu PSD DA
143. Momanu Corneliu PD-L NU
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nechita Aurel PSD DA
150. Nedelcu Gabriela PSD DA
151. Nica Dan PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
154. Nistoran Dorin-Liviu - DA
155. Nițulescu Teodor PC DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel PD-L Abținere
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pardău Dumitru PD-L DA
162. Pascu Bogdan PC DA
163. Pavelescu Aurelian - Abținere
164. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
168. Plăiașu Gabriel PNL DA
169. Podgorean Radu PSD DA
170. Pop Claudiu Adrian PSD DA
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Nicolae PNL DA
173. Popescu Corneliu PD-L DA
174. Popescu Dan Ioan PC DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
177. Preda Cezar-Florin PD-L DA
178. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
179. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL NU
181. Puzdrea Dumitru PD-L DA
182. Radan Mihai Minoritati DA
183. Rădulescu Cristian PD-L DA
184. Rogin Marius PD-L DA
185. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
186. Rus Ioan Aurel PRM DA
187. Rusu Liviu Alin PSD DA
188. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
189. Sanda Victor PSD DA
190. Sandu Gabriel PD-L DA
191. Sandu-Capră Mihai PNL DA
192. Săniuță Marian-Florian PSD DA
193. Sârb Gheorghe PD-L DA
194. Sârbu Marian PSD DA
195. Scutaru Adrian George PNL NU
196. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
197. Seres Dénes UDMR Abținere
198. Sirețeanu Mihail PSD DA
199. Sóki Béla UDMR Abținere
200. Soporan Vasile Filip PSD DA
201. Stan Ioan PSD DA
202. Stan Ion PSD DA
203. Stanciu Anghel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
206. Stănescu Cristian PRM DA
207. Stoica Ion PD-L DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
211. Știrbeț Cornel PD-L DA
212. Știucă Alecsandru PSD DA
213. Tabără Valeriu PD-L NU
214. Tămagă Constantin PSD DA
215. Tănăsescu Tudor PSD DA
216. Tărniceru Petru PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Timiș Ioan PNL NU
219. Todoran Pavel PSD DA
220. Toma Florentina Marilena PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR Abținere
223. Turcan Raluca PD-L DA
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Uioreanu Horea-Dorin PNL Abținere
226. Ujeniuc Dragoș PNL NU
227. Ungureanu Petre PD-L Abținere
228. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
229. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
230. Vainer Aurel Minoritati DA
231. Varga Attila UDMR Abținere
232. Vasile Aurelia PSD DA
233. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
234. Vlase Petru Gabriel PSD DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Cătălin PSD DA
237. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
238. Voinea Florea PSD -
239. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro